Одним з найпоширеніших і небезпечних дефектів в будівництві є поява тріщин у бетоні. Існує безліч чинників, що обумовлюють утворення дефекту: порушення дозування при приготуванні сумішей, недотримання правил укладання бетону тощо. Але сучасні технології винайшли спосіб зменшити ймовірність появи таких дефектів. Поліпропіленова фібра та інші види фіброволокна https://fibermix.ua/ua/polymer-fiber стали справжнім проривом у будівництві.
Ризики тріщиноутворення
Виробництво бетонних споруд супроводжується тріщиноутворення з різних причин. Поділити їх можна на два типи: технологічні та силові.
З технологічних причин зазвичай з’являються мікротріщини, які за розміром не на багато більші за діаметр частки з суміші. Незрідка вони розміщуються в одному напрямку та не суттєво впливають на механічні властивості шарів бетону.
У випадку силового впливу є ризик прояву макротріщин. Довжина їх можна бути вздовж усього периметру зразка, іноді вони перетворюються на наскрізні розриви.
Надмірні силові навантаження можуть призвести до магістральних тріщин в структурі бетону, що призводить до його руйнування.
Армування бетону фіброю проти тріщин
Всі вище перераховані ризики можна суттєво знизити, а іноді повністю запобігти, методом фіброармування бетону. Дисперсне армування бетону (додавання волокна в суміш) - спосіб аж ніяк не новий, але сучасні винаходи зробили його надзвичайно ефективним.
Для різних будівельних цілей використовуються відповідні види фіброволокна:
- Поліпропіленова - це суміш синтетичних високомолекулярних волокон. Дуже активно використовується в багатьох видах будівництва. Переважно як домішка при виробництві пінобетону, газобетону, дорожнього покриття. Існує в декількох видах в залежності від розміру та типу волокна. Не обтяжує конструкції, не піддається корозії, значно здешевлює вартість виробництва. Досвідченим та професійним виробником фібри для бетону є «FiberMix», який пропонує клієнтам якісну фібру по розумній ціні.
- Металева - використовується для масивних цементних конструкцій, об’ємних архітектурних споруд (фонтанів, колон). Має високу армувальну дію, але сильно обтяжує масу та схильна до корозії.
- Скловолоконна - виготовляється із органічного скла. Додає бетону пластичності. Використовується для створення декоративних деталей.
- Вуглецева та базальтова - виготовляється з відповідної сировини. Володіє високою стійкістю до хімічного впливу, корозії та суворих кліматичних умов.
Використання фібри є дуже важливим в процесі бетонування. Це дасть змогу утворити міцні масивні конструкції, підлогу, декоративні елементи та інші вироби без ризику утворення тріщин та деформації бетону.