Необхідність встановлення системи опалення в приватному будинку постає перед його власником у двох випадках — під час будівництва або під час ремонту з заміною інженерних систем. Опалення будинку можна визначити як процес штучного обігріву приміщень для підтримки необхідних для комфортного перебування температур. За умови правильного вибору система буде надійною, а витрати на опалення — прийнятними.

https://eco-kotly.ru/wp-content/uploads/b/0/e/b0e2fd8c231715ddce9ea22c20918f28.jpeg

Різновиди систем опалення для приватних будинків

Кожне приміщення приватного будинку втрачає тепло. Система опалення забезпечує компенсацію тепловтрат. Устаткування також підтримує в кімнатах комфортний мікроклімат і може постачати споживачам гарячу воду. Саме так функціонує конвекційний газовий котел Атон (опалення та ГВП) з підлоговим монтажем. 

Вирізняють такі види побутових систем опалення:

  1. Місцеві нагрівальні прилади, до яких належать тепловентилятори, електричні та газові конвектори, печі з камінами, теплові насоси «повітря-повітря». Обладнання використовується у невеликих приміщеннях і здатне обігріти певний обсяг повітря. За доступної вартості та високої ефективності багато приладів цього типу прогрівають приміщення нерівномірно, при цьому досить сильно шумлять.
  2. Теплове обладнання для радіаторного опалення на воді. До цієї категорії належать газові, електричні, твердопаливні котли. Зручні в користуванні пелетні котли та теплонасоси типу «вода-вода»/повітря-вода» через високу вартість поки що не мають особливого попиту.
  3. Тепла підлога (електрична, водяна, інфрачервона), конвектори, фанкойли. Обладнання цього типу в більшості випадків використовується для обігріву окремих кімнат або зон у приміщеннях.

За критеріями простоти монтажу та користування, вартості енергоносія та технічного обслуговування лідерами є системи опалення з газовими котлами.

https://megastab.ru/wp-content/uploads/2021/03/individualnoe_proektirovanie_gazosnabzheniya_chastnogo_doma_2-scaled.jpg

Критерії вибору системи опалення для приватного будинку

Під час вибору домовласнику слід визначити основні вимоги до системи опалення. Зазвичай вона повинна:

  • забезпечувати в будинку комфортну температуру;
  • мати паливну ефективність;
  • не шуміти надто гучно, аби не заважати мешканцям;
  • бути зручною в користуванні;
  • вписуватися в інтер’єр.

Крім перерахованих вимог, слід враховувати:

  • найвигідніший тип палива (тверде, газ, мазут, електроенергія);
  • доступність централізованої подачі енергоносіїв;
  • постійне або сезонне проживання;
  • місце розташування, площа та планування будівлі;
  • потреба в окремому приміщенні для обладнання;
  • складність монтажу, управління та техобслуговування;
  • вартість устаткування системи опалення тощо.

Вибір системи опалення — процес індивідуальний. Якщо одному власникові достатньо ранкового та вечірнього прогріву, то іншому необхідно, щоб система підтримувала температуру на одному рівні протягом доби. Показники зручності користування теж залежать від власника. Одні готові самостійно завантажувати у котел дрова, іншим потрібне віддалене управління системою по Wi-Fi.