Не всі знають, що найбільші тепловтрати взимку відбуваються через неправильну вентиляцію. З цієї причини в будівлях, особливо великих площ, все частіше застосовують припливно-витяжні системи з можливістю рекуперації, але спочатку визначимо основні параметри роботи системи вентиляції будинків.

Основні параметри роботи систем вентиляції

Найпростішим видом вентиляції є так звана тяга, тобто сильний потік повітря, що проходить через приміщення. Вентиляція може застосовуватись для усунення забруднень чи неприємних запахів, а також для створення та підтримання комфортного мікроклімату. Наприклад, системи вентиляції на будівництві забезпечують свіже повітря всередині будівлі, забезпечуючи при цьому рівномірний відтік забрудненого та вологого повітря. Раніше для цієї мети в основному використовувалися вентиляційні димоходи, які досі є в багатьох будівлях.

Проте вентиляційна галузь не стоїть на місці, а дуже динамічно розвивається, приклад тому пропозиція компанії IT-Климат. В даний час вентиляційні системи від інтернет-магазину https://it-climate.com.ua/ua є дійсно передовими. Вони бувають з власним центральним блоком і часто в поєднанні з рекуперацією, завдяки чому власники можуть насолоджуватися свіжим повітрям цілий рік і навіть використовувати вентиляцію для досягнення значної економії при опаленні будівлі.

Як працюють припливно-витяжні системи?

Суть роботи припливно-витяжної вентиляції заснована не тільки на видаленні повітря ззовні будівлі, а й на подачі свіжого повітря всередину. Спочатку він повинен надходити до найменш забруднених приміщень, наприклад спалень, а потім до приміщень, де виділяється багато забруднюючих речовин і вологи (особливо кухні та ванні кімнати). Припливна вентиляція дуже часто використовується в приміщеннях великої площі - наприклад, спортивних і торгових залах, кінотеатрах, театрах, гастрономічних приміщеннях.

Такі системи дуже часто використовуються, коли необхідно знайти компроміс між адекватним енергозбереженням і вентиляцією. Тоді, однак, необхідно вибрати установку з вентиляційною установкою, тобто рекуператором. Його основним елементом є теплообмінник, який рекуперує енергію нагрітого повітря, видаленого за межі будівлі. Крім того, установка повинна бути обладнана фільтрами, мережею повітроводів і припливно-витяжними решітками, а також обігрівачами.

Переваги використання припливно-витяжної системи

Системи припливно-витяжної вентиляції відмінно підходять як для комерційних приміщень, так і для приватних будинків. Перш за все, вони підвищують комфорт перебування людей всередині, завдяки правильному потоку свіжого повітря. Установки з рекуператором, замовлені на сайті https://it-climate.com.ua/ua/shop/product/ventiliatsiia-doma,  забезпечують високу економію електроенергії, а отже, захист навколишнього середовища.

Механічна система вентиляції з пристроєм рекуперації тепла – рекуператором – дорожча і складніша, але набуває популярності завдяки іншим перевагам. Користувачі рекуператорів задоволені комфортом, який забезпечують ці пристрої завдяки постійному обміну певної кількості повітря в приміщеннях, незалежно від погодних умов, а також високо оцінюють ефект охолодження приміщень влітку, отриманий завдяки використання додаткового грунтового теплообмінника (ГТК). Цього достатньо, щоб вважати таку інвестицію вигідною.

Привабливість використання такої системи, однак, полягає в першу чергу в рекуперації, тобто відновленні тепла з повітря, видаленого з кімнат. Завдяки цьому енерговитрати на їх обігрів менші на кілька десятків відсотків, ніж у випадку використання традиційної гравітаційної вентиляції. Це робить механічну вентиляцію з рекуперацією тепла невід’ємним елементом енергоефективних будинків.