На днях у Києві пролунав вибух, сталася пожежа в квартирі. На місці пожежі поліція знайшла залишки павербанку. Саме його назвали причиною надзвичайної події. Історії щодо вибуху павербанків та інших акумуляторів ходять давно. Вони дещо нагадують міські міфи - хоча і мають під собою деяку основу.
Щоб уникнути будь-яких проблем з павербанками, краще користуватися надійними фірмовими пристроями. Навіть за нинішнього підвищення цін - купити якісний павербанк цілком можливо. А онлайн казино Есльслотс допоможе заробити на надійну покупку.
Інші поради з безпечної експлуатації павербанків - читайте нижче.
Тож чи дійсно павербанк може вибухнути?
Універсальна мобільна батарея по своїй сути являється акумулятором. Тож так, теоретично вона цілком здатна вибухнути. Всі пам'ятають історію зі смартфонами, в яких вибухали внутрішні батареї. Причиною стали дефекти конструкції.
Найчастіше ризик вибуху мобільних батарей, павербанків, зарядних станцій викликається такими факторами:
- низька якість пристрою та порушення при його виробництві;
- дія перепадів температур;
- неправильна зарядка;
- механічні пошкодження;
- експлуатація в умовах підвищеної вологості;
- нагрівання, дія відкритого вогню.
Спеціалісти вказують на те, що найнадійнішими є павербанки на літієвих акумуляторах. Вони майже ніколи не вибухають самі по собі. Хоча, за неправильної експлуатації - все можливо.
Як безпечно користуватися павербанком
- Купуйте павербанки у надійних місцях. Беріть лише вироби з гарантією.
Зараз багато хто шукає павербанк подешевше, адже цінники на них суттєво зросли. Не рекомендуємо купувати техніку на olx чи в незнайомих маленьких онлайн-крамницях. Такі продавці не завжди завозять продукцію від офіційного виробника, як це роблять великі супермаркети техніки. А якщо ви все ж вирішили зекономити - обов'язково запитайте гарантійний талон.
- Для зарядки павербанка використовуйте його оригінальний зарядний пристрій. Вимикайте з мережі, як тільки зарядка закінчена.
Надто потужна зарядка може призвести до перегрівання пристрою. Це не лише ризиковано, але й спричиняє швидше зношення повербанку. А отже батарея буде утримувати меньший заряд від заявленого виробником.
Якщо в комплекті не йшла оригінальна зарядка - уважно прочитайте інформацію на коробці, щоб підібрати пристрій потрібної потужності.
- Не кидайте павербанк, слідкуйте, щоб він не падав. Не намагайтеся його розібрати.
Механічні пошкодження здатні спричинити несправність. Не варто ризикувати, адже все може закінчитися вибухом.
- Не нагрівайте універсальну батарею, держіть її далеко від вогню та високих температур.
Дія високих температур - найпростіший спосіб перетворити ваш павербанк на мотлох. А чи буде це супроводжувати вибух, чи ні - питання удачі користувача. Всі батареї та акумулятори треба держати далеко від джерел вогню. Так само, не варто їх нагрівати чи викликати постійний перегрів через неправильну експлуатацію.
- Уникайте перепадів температур та підвищеної вологості.
Через високу вологість ржавіють контакти, можуть здуватися ємності. Що стосується перепадів, то будь-які акумулятори, крім спеціальних, не рекомендується застосовувати за мінусових температур. Спочатку дайте приладу нагрітися - природним чином. Не застосовуйте для цього нагрівальні елементи.
- Не використовуйте пристрої, які демонструють здуття чи інші ознаки несправності.
Експлуатація несправної техніки - найшвидший спосіб створити надзвичайну ситуацію.