Здавати загальний аналіз крові ми йдемо, як правило, за призначенням лікаря. У цьому випадку про те, як правильно підготуватися до дослідження вам докладно розповість лікар або медсестра.

Але бувають ситуації, в яких ми за власним бажанням вирішуємо пройти деякі дослідження (просто заради профілактики, подружка нещодавно проходила аналізи, і виявилася «не зовсім здорова», а «тарган» наш мозок свердлить, молода сусідка на щось жахливе хворіє тощо. д.). І тому ми йдемо до лабораторії без направлення та рекомендацій спеціаліста. Щоб не потрапити в халепу і не змарнувати гроші, потрібно знати деякі особливості в підготовці до здачі аналізів.

Підготовка до здачі аналізів

Кров – біологічна рідина організму, дослідження якої дозволяє порахувати всі види клітин крові, визначити їх параметри, лейкоцитарну формулу, рівень гемоглобіну, співвідношення клітинної маси до плазми. Всі ці свідчення допомагають виявити чи запідозрити безліч захворювань.

На сайті nikolab.com.ua ви знайдете усю необхідну інформацію про підготовку до здачі аналізів.

1. Аналіз крові здається тільки натще (тобто має пройти не менше 8-ми годин після останнього прийому їжі), у поодиноких випадках (на вимогу лікаря) допускається здача аналізу через 1 годину після їжі. Чому так? Їжа може трохи підвищувати вміст лейкоцитів у крові, впливати на густоту крові, на підвищення вмісту глюкози та інших біохімічних показників навіть у здорової людини.

2. Бажано, за 1-2 дні до дослідження виключити жирну, смажену їжу, алкоголь.

3. за 1 годину до аналізу – не палити.

4. Перед процедурою виключити будь-які види навантажень (фізичні, емоційні навантаження, стрес).

5. Напередодні відмовитися від відвідування лазні чи сауни.

6. Про прийом будь-яких препаратів попередити лікаря.

7. Жінкам при здачі гормональних аналізів обов'язково вказати день менструального циклу і суворо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо того, які гормони в які дні потрібно здавати.

Дізнатися вартість загального аналізу крові можна за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1081-2/!

Пам'ятайте, щоб «не було пізно», проходити дослідження потрібно систематично і регулярно. До 30 років – не рідше одного разу на рік, після 30 років не рідше двох разів на рік. За наявності хронічних захворювань – раз на три місяці, а за рекомендаціями лікаря і частіше.

Для більш точної інформації аналізи бажано здавати в одній і тій же лабораторії (бо можуть використовуватися різні методи дослідження та одиниці виміру), в той самий час доби.