Траплялося бачити на вітрині ювелірну прикрасу, наприклад, браслет, золотий жіночий маст-хев, котрий просто не виходив з голови? Та як тільки його приміряли, виявилося, що нічого такого особливого в ньому не було. Все тому, що ювелірний виріб або перегукується з природними відтінками обличчя або навпаки приглушує їх. Тому неправильно підібрані сережки або кольє здатні не тільки зіпсувати образ, але й візуально зробити людину старшою.

N8NTz6OyLsreRVDvLfhYa-ZJTBiAh0MXGo6Ixvq98TxihdR2zU6BD14QgpwF-uFsOJr20QF8Kts6CLaDbffMKq7mfwtgDU4MAEOwkgvxnYRxcV6syLuRlzAsCHDqKkB0g3SlvJG5AXb2-uGmLMX-uAs

Що таке кольоротип

Кольоротип — палітра відтінків, котра формується на основі кольору шкіри, волосся, очей. Виокремлюють 4 типи з підвидами в кожному:

  1. Зима. Холодний кольоротип. Буває темним, холодним і яскравим. Його власниця — Білосніжка. Має світлу шкіру, чорняве волосся й пронизливий блакитний або сірий погляд. Темний зимовий кольоротип характеризується засмаглою шкірою, темно-карими очима, яскраво вираженими бровами.
  2. Літо. Холодний кольоротип. Буває світлим, холодним і м’яким. Літо — це про справжню блондинку або холодну шатенку. Як правило, з сірими або зеленими очима.
  3. Весна. Теплий кольоротип. Буває яскравим, теплим і світлим. Характерне світле русяве волосся, легкий персиковий відтінок шкіри, блакитні, сірі або світло-зелені очі.
  4. Осінь. Теплий кольоротип. Буває м’яким, теплим і темним. Яскрава й запальна дівчина з осіннім кольоротипом відрізняється золотистим або рудим волоссям, темно-карими очима, засмаглою шкірою.

Як підібрати ювелірні прикраси на основі кольоротипу

Пам’ятайте: холодний колір — це шкіра з блакитним підтоном. Теплий — на основі жовтого або золотого. Дотримуйтеся таких рекомендацій:

  1. Віддайте перевагу яскравим і помітним ювелірним прикрасам з інкрустацією, якщо належите до зимового кольоротипу. Оздобленням може слугувати мерехтливий діамант, темно-синій сапфір, вишуканий фіаніт або гранат. Якщо шукаєте прикрасу з перлинами, то звертайте увагу на білий або сірий колір. Ще одна родзинка — чорний онікс, обрамлений в срібло.
  2. Легкій і повітряній дівчині-весні до лиця стримані ювелірні прикраси на основі жовтого золота. Варто відмовитися від об’ємних форм і надмірної інкрустації. Найкраще рішення — елегантні перлини з жовтим відливом, діаманти, кубічний оксид цирконію. Власниця світло-блакитних очей може задуматися над бірюзою, кварцом, світло-зеленим смарагдом.
  3. Для літнього кольоротипу найкраще підійде срібло або біле золото. Віддавайте перевагу холодним стриманим кольорам. Інкрустація повинна підкреслювати колір очей: блакитні — топаз, зелені — хризоліт або смарагд, світло-карі — раухтопаз.
  4. Запальній осінній дівчині підійде як срібло, так і золото. Важливо, аби кольори були максимально насиченими. Що стосується оздоблення, то найкраще рішення — гранат, корал, топаз, жовтуваті перлини.

Отже, якщо хочете підібрати вдалі ювелірні прикраси, обов’язково зважайте на свій кольоротип. Так вдасться підкреслити неповторний шарм і природну палітру кольорів на своєму обличчі.