Звичайні штори у шкільних класах, до яких ми так звикли, збирають дуже багато пилу. Тому багато шкіл сьогодні переходять на жалюзі. Це дуже практично і зручно, є різноманітність їх видів та дизайну, їх легко доглядати, вони не збирають пил. Подивитися асортимент жалюзі до школи можна за посиланням https://sunset.kiev.ua/uk/zhalyuzi-v-shkolu-2/. А ми розповімо, як їх обирати для кожного окремого приміщення у навчальних закладах.
Переваги жалюзі для встановлення у школі
Для початку скажемо декілька слів про головні плюси жалюзі для використання саме у школах.
- Функціональність. Жалюзі підійдуть для будь-якого приміщення, адже вони можуть як повністю затемнити приміщення, так і дати максимум світла.
- Безпека. Довжина жалюзі до підвіконня, тому в них не можна заплутатися, як у шторі, або завдати дитині травми.
- Пожежна безпека. Також жалюзі виготовляються з алюмінію, тому вони пожежобезпечні, тоді як штори легкозаймисті.
- Довговічність. Той же матеріал забезпечує жалюзі довгу службу, на відміну від тканин, що швидко зношуються. До того ж ламелі можна замінити при поломці.
- Універсальність. Жалюзі підходять для будь-якого приміщення. Різноманітність кольорів і дизайну дозволить їх повісити і в молодших класах, і в кабінеті директора.
- Простота догляду. Жалюзі можна мити та протирати від пилу, не знімаючи з вікон. Тоді як штори треба прати, а це не завжди зручно через розмір шкільних вікон.
- Вартість. Звичайні завіси не завжди будуть значно дешевшими за жалюзі. А якщо й будуть, то прослужать не так довго.
Які жалюзі обрати для школи горизонтальні чи вертикальні?
Жалюзі бувають вертикальними та горизонтальними. Горизонтальні — найпоширеніший варіант і найкращий для шкільних класів. Ламелі тут розташовуються горизонтально, світло можна регулювати, або підняти жалюзі повністю. Зазвичай вони дістають до підвіконня, що практично в класі. А на підвіконня можна поставити ще й квіти.
Вертикальні жалюзі є широкими тканинними ламелями, які кріпляться до карнизу на стелі і звисають вертикально. Вони регулюються за тим самим принципом, ними можна регулювати ступінь освітлення або відсунути їх повністю. Вони можуть бути повної довжини до підлоги або, знову ж таки, лише до підвіконня, що краще в класах.
Які жалюзі для якого приміщення обрати?
А тепер розберемося, які варіанти та види жалюзі підійдуть для різних шкільних приміщень.
- Початкові класи
У молодших класах можна вішати горизонтальні і вертикальні жалюзі. Головне, щоб довжина їх діставала лише до підвіконня. Для найменших діток, у яких навчання проходить в ігровій формі, можна вибрати яскраві кольорові жалюзі або з малюнками.
- Старші класи
У середніх та старших класах можна також вибрати будь-які варіанти. І тут уже варто обійтися стриманішими, спокійнішими забарвленнями, щоб діти не відволікалися від навчання. Найчастіше обирають вертикальні варіанти з досить щільною, але світлою тканиною.
- Кабінет інформатики
Тут стоїть багато комп'ютерів, які треба захистити від потрапляння прямих сонячних променів. Також світло не повинне заважати учням, створюючи відблиски на моніторах на занятті. Тому для цього приміщення краще вибрати горизонтальні жалюзі, які можна повністю закрити, створюючи затемнення.
- Шкільні коридори
У коридорах потрібні жалюзі, які б витримали «наплив» активних дітей під час шкільних змін. Найкраще вибрати горизонтальні жалюзі. Але якщо вони здаються надто похмурими, можна повісити і вертикальні, але тільки на висоту вікна або навіть на половину віконного отвору.