Пошук відповідного водонагрівача для дачі — задача не з простих. Маленький «проточник» — зручний і дешевий, але його недолік — високе енергоспоживання. Газова колонка — вигідне рішення, але її неможливо встановити, якщо немає доступу до центрального газопроводу або принаймні балона з газом. Бойлер з баком — найкращий варіант, адже він витрачає небагато електроенергії, може подавати гарячу воду відразу на декілька точок водозабору, підходить для встановлення у різних куточках житла та має надійні механізми захисту.
Кліматичний прилад обійдеться недорого, якщо грамотно підійти до його вибору. Насамперед потрібно визначитися з виробником. Коли бюджет обмежений, а вимоги до якості — високі, потішить бойлер Горенія. Великий літраж за помірну ціну також пропонують компанії Ардесто, Аристон.
Переплачувати за додаткові режими та дизайнерське оформлення — ні до чого. Краще витратити зекономлені кошти на інше корисне кліматичне обладнання: кондиціонер, вентилятор, автономні обігрівачі або стаціонарні батареї. Один потужний радіатор Кермі з робочою площею понад 25 квадратних метрів зможе обігріти невеликий заміський будинок. Для просторої дачі краще придбати відразу декілька радіаторів та розташувати їх у різних кімнатах.
Дизайн радіаторів реально підібрати такий, який буде гармонійно поєднуватися з інтер’єром дачі та з іншою встановленою технікою, зокрема, з бойлером (якщо він стоятиме на видному місці).
Що стосується зовнішнього вигляду водонагрівача — на ньому варто зупинятися лише мимохідь, адже всі моделі схожі між собою. Краще сконцентруватися на габаритах та інших специфікаціях.
Корисний об’єм
Гаряча вода потрібна у господарстві завжди. Можна гріти її у каструлі або електрочайнику, але зручніше, коли подача здійснюється прямо з крана. На одну точку водозабору може працювати маленький бойлер на 10-30 літрів. Це оптимальний варіант для кухні або умивальника. Для душової зони такого об’єму замало, особливо, якщо кількість користувачів — більше одного. Втім, замахуватись на 150-літровий девайс також не варто. По-перше, для нього складно знайти слушне місце, а по-друге, він буде «жерти» забагато електроенергії.
- 50 літрів — оптимальний об’єм бойлера, якщо дача — тільки для короткочасного відпочинку.
- 80-100 літрів — достатня місткість, якщо заміський будинок стає місцем тимчасового проживання влітку.
Формфактор
Бойлер-циліндр обійдеться найдешевше, але й простору займає чимало. Якщо бентежить проблема дефіциту вільного місця, доцільно обрати один з трьох доступних варіантів:
- Компактний квадратний водонагрівач. Він стильний і зручний, але має недолік — малий літраж.
- Slim-бойлер. Це той самий циліндр, але видовжений — з меншою шириною і глибиною корпусу.
- Прямокутний. Його фронтальна частина не випирає, тож можливості встановлення — дещо ширші.
Захист
На дачі бойлер доведеться частенько залишати без нагляду, тому потрібно заздалегідь переконатися, що користуватися ним безпечно. Безпеку гарантують механізми захисту від увімкнення з пустим баком, надлишкового тиску, патогенних мікроорганізмів, перегрівання.
Якщо в холодну пору року дача не опалюється або обігрівається мінімально, бойлер повинен бути ще й стійким до замерзання.
Щоб визначитися з різновидом нагрівального елемента, треба взяти до уваги 2 фактори: бюджет і якість води. Мокрий ТЕН дешевий, але може передчасно вийти з ладу, якщо вода надто жорстка. Сухий нагрівач дорожчий, але невибагливий до складу води, оскільки знаходиться в ізольованій колбі.