Затяті геймери знають, що в ігровому ПК важлива кожна деталь. Тільки злагоджена робота усієї системи може забезпечити ідеальний результат. Для цього компоненти повинні підбиратися в повній відповідності один з одним без конфліктів і технічної несумісності.
Знайти крутий геймерський комп'ютер з гармонійним поєднанням кожної комплектуючої можна на https://artline.ua/catalog/kompyutery-artline/naznachenie=igrovoy-kompyuter, а для початку варто розібратися, який саме ПК потрібен, адже в каталозі їх величезна кількість.
Три питання перед покупкою
Перш, ніж приступити до студіювання каталогу, необхідно поставити собі три питання:
- У які ігри грати?
- Який розрахований бюджет на покупку?
- Який монітор буде встановлено до нового системного блоку?
Відповіді потрібні для того, щоб максимально правильно вибрати залізо, особливо відеокарту, яка повинна збігатися за параметрами частотою оновлення екрана монітора.
Критерії вибору ігрового ПК
Сучасний ринок переповнений пропозиціями на будь-який смак та бюджет. Щоб не розгубитись і не витратити даремно гроші, слід розібратися в технічних деталях. З основних компонентів, куди необхідно звернути увагу, можна назвати:
- Видеокарта.
Від неї залежить, наскільки плавною буде графіка під час гри. При цьому якщо відеочіп здатний розігнатися до 200 FPS, а монітор тягне тільки 60, то в грі більше 60 фпс не буде.
- Мікрочіп.
Другий за важливістю елемент, що працює на продуктивність. Для геймерського системника потрібно вибирати чипи останніх поколінь, якщо планується запускати нові ігри. Чим більше ядер та потоків – тим швидше працює CPU.
- ОЗП.
Навіть якщо поставити 16 ГБ оперативної пам'яті типу DDR3, вона буде менш ефективна від DDR4 вдвічі меншого обсягу. Важливо дотримуватись балансу. Якщо встановлений мікрочіп нового покоління та потужна відеокарта – заощаджувати на оперативній пам'яті не можна.
- Материнська плата.
Поєднує систему, може оснащуватися різним числом слотів та портів. На це варто звернути увагу на можливість апгрейду.
- Жорсткий диск.
Вінчестер відходить у минуле, хоча використовується для медіатеки, деяких ігор. SSD диск працює в рази швидше, тому в прогресивних ПК обов'язковою умовою є наявність твердотільного диска. Важливо звернути увагу на формат: М.2 розганяється до швидкості 7000 Мб/с SATA лише до 700 Мб/с.
- Блок живлення.
Відповідає за своєчасну подачу енергії всім компонентам. Параметр вказується у Ваттах. Ще одна характеристика - ККД, чим вище, тим краще.
- Система охолодження.
Ігровий ПК піддається сильним навантаженням, тепловиділення часто зашкалює. Для малопотужних моделей підійде повітряна, супер потужна техніка допоможе охолодитися водяна система.
І насамкінець — оболонка. Кожен геймер мріє про крутий корпус з підсвічуванням, агресивним дизайном. Якщо дозволяє бюджет, то можна звернути на це увагу. Однак корпус не відіграє ролі у продуктивності комп'ютера. Різні бренди пропонують креативні варіанти з яскравими світлодіодами та незвичайною архітектурою.