Оніміння в руці є одним з найпоширеніших симптомів в медицині. У той час як головний і спинний мозок можуть бути джерелом відчуттів загального оніміння пацієнта, ці та подібні симптоми зазвичай виникають у нервових корінцях або впливають далі на руку. Защемлення нервів шиї безумовно викликає оніміння рук. Крім того, терпкість в інших місцях, таких як лікоть або частіше зап’ястя (синдром зап’ястного каналу), є великими ключовими моментами тут. Далі лікар невролог з Хмельницького медичного центру “Невролог +” (nevrologbilan.in.ua) Білань Інна, розкаже деталі, того які види обстеження бувають і що робити далі.
Шлях до розв'язання клінічної проблеми, швидше за все, розпочнеться з лікаря первинної ланки, хоча ортопеди, нейрохірурги, неврологи чи фізіотерапевти часто є першою зупинкою. Як правило, досить легко визначити периферичний характер проблеми, оскільки більш центральні аномалії, такі як ураження головного або спинного мозку, зазвичай можна визначити на основі фізичного огляду. Джерело проблеми з нервом зазвичай визначається за допомогою електрофізіологічного тестування. Неврологи проводять два типи нейрофізіологічних досліджень, включаючи ЕЕГ (nevrologbilan.in.ua/eeg) та ЕМГ (nevrologbilan.in.ua/elektroneyromiohrafiya). ЕЕГ також відома як електроенцефалографія і використовується виключно для проблем головного мозку. Електроміографія, також відома як ЕМГ, — це обстеження з двох частин, яке майже завжди дасть відповідь стосовно оніміння рук, а також інші симптоми, такі як слабкість або біль.
Різні види обстеження
Перша частина обстеження називається дослідженням нервової провідності. Тут за допомогою поверхневих електродів перевіряється стан нерва шляхом застосування електричних розрядів у різних місцях по ходу нерва. Вимірюючи відстані та визначаючи час відповіді, можна визначити ефективність нервової передачі. Удари можуть бути трохи неприємними, але вони переносяться досить добре навіть маленькими дітьми. Друга частина обстеження – це так зване дослідження голкою.
Ця частина обстеження передбачає розміщення дуже тонкого голчастого електрода в різних м’язах. Електрична активність демонструється на екрані поруч з пацієнтом, і сигнал також перетворюється на звуковий сигнал, який може одночасно почути як лікар, так і пацієнт. Результатом цього типу обстеження часто буде дуже чіткий діагноз, який може спрямувати терапевтичне втручання, таке як ін’єкція, операція, шинування або фізична терапія.
Часто виявляються аномалії, при яких у пацієнта немає явних симптомів. Оніміння в руці може бути першою ознакою широко поширеного захворювання нервів, такого як полінейропатія, яка спостерігається при багатьох станах, включаючи певну токсичність, діабет, захворювання щитоподібної залози, дефіцит вітаміну, наприклад B-12. Це дуже корисна інформація, оскільки вона спонукає лікаря почати пошук різних причин нейропатії, які можуть скеровувати ранню терапію та запобігати довгостроковим ускладненням.
Електроміографія
Електроміографія є дуже цінним інструментом, який недостатньо використовується в галузі медицини. Легкі проблеми з нервами через дефіцит B-12 можуть повідомити лікаря задовго до появи серйозних симптомів проблем в мозку. Якщо у вас оніміння в будь-якій частині тіла не зникає, зверніться до свого сімейного лікаря або іншого медичного працівника. Отримання допомоги означає, що ви ставитеся серйозно до свого здоров'я та дієте на випередження!