Головні показники, які враховує користувач, вибираючи камеру відеоспостереження, — вартість та якість. Про типи обладнання для відеомоніторингу та про те, що впливає на ціну пристрою, читайте в статті.

Аналогові vs цифрові

Попри розвиток технологій та появу IP-відеокамер з унікальними можливостями, відмовлятися від аналогових пристроїв для відеоспостереження виявилося невигідним. Доступна ціна та гарна якість відеоряду — незмінні аргументи на користь аналогових камер. Також серед головних переваг:

  • простота налаштування;
  • допустимість під’єднання до типових трансляційних мереж;
  • нижча ціна пристрою і комплектувальників (у порівнянні з цифровими аналогами);
  • стабільність сигналу;
  • сумісність з іншими моделями.

Переваги IP-камери:

  • прямий зв’язок з сервером;
  • можливість використання в системі «Розумний будинок», а також в системі протипожежного контролю;
  • допустимість фрагментарного запису зображення;
  • економія дискового простору;
  • висока роздільна здатність, що дає змогу деталізувати картинку.

Порівняти ціни та характеристики аналогових й цифрових моделей можна на https://www.bezpeka-shop.com/ua/catalog/videokamery_1/f/tip_ustroystva-is-ip-videokamera/.

QyBgZN0zo9_uOsOSdU4ZevB8tXzkN9bqaSa7U-I0sNwd7o_fYUJnlpk9br2v4HiUWMtza3yClly0WnH1lvG6kREAJdQ6vG6z5yGnjhe5gzyIGVfTlO8yRHXW-hFohR8Ws4CTq2ZwNl4JGTyTDA

Формфактор

Обираючи формфактор відеокамери, важливо визначити, де буде використовуватися пристрій, які цілі поставлені перед системою відеоспостереження загалом і перед кожною камерою окремо.

Корпусні камери — традиційні моделі для систем зовнішнього і внутрішнього відеоспостереження, які знайдете в лінійці всіх провідних виробників. Багато користувачів віддають перевагу корпусному типу через те, що можна окремо підібрати камеру та об’єктив під конкретні завдання та параметри охоронної системи.

Також для зовнішнього і внутрішнього моніторингу дуже часто використовують купольні камери — фіксовані пристрої в куполоподібному кожусі. Відмінні риси цього типу: широкий кут огляду і вандалостійкість (камеру не можна відвернути в інший бік, як у випадку з каркасними моделями на кронштейні). Ціна на цифрові корпусні та купольні моделі з фіксованим об’єктивом стартує від 1300 грн.

Поворотні PTZ-камери — комплекс, що складається з поворотно-похилого механізму та фіксованої корпусної камери. Об’єктив охоплює значну територію, тому одна така камера може замінити кілька стаціонарних мережевих пристроїв. Завдяки оптичному зуму під час спостереження в режимі онлайн користувач може збільшувати зображення. Це є важливим для моніторингу ділянок та об’єктів, що вимагають високої деталізації чи розташовані на великій відстані від камери. Мінімальна ціна такого обладнання в Україні близько 7000 грн.

Псевдоповоротні IP-камери FishEye («риб’яче око») знімають сцену на 360 градусів, потім ISP-процесор виправляє викривлення відеоряду та формує панорамне зображення в прямокутні картинки різного формату (одинарну або подвійну панораму, а також чотири різних види в одному кадрі). Вартість камер FishEye — від 4300 грн.

Роботизовані камери (SpeedDome) — «спостерігач», що відрізняється від інших типів високою швидкістю зміни кута огляду (може повертатися на 360 градусів в горизонтальній площині та на 180 градусів у вертикальній). Зовні пристрій має форму купола і добре захищений від руйнівного впливу атмосферних опадів. Прозорий матеріал, з якого зроблено корпус, ніяк не впливає на якість зображення, а лише додатково захищає об’єктив від пилу та бруду. Ціна на IP-відеокамеру Speed Dome в каталозі інтернет-магазину Bezpeka-SHOP — 9800–23 900 грн.