Середній вік автомобіля в нашій країні становить близько 15 років, і це робить невдачі неминучими. Деякі з них ви можете відремонтувати негайно, на місці, інші потребують допомоги спеціаліста. Це передбачає доставку автомобіля в сервіс, тобто необхідно викликати евакуатор.

Буксирування автомобіля

Якщо посеред дороги ваша машина з невідомої причини відмовляється підкорятися, найрозумнішим рішенням є буксирування автомобіля на найближчу стоянку чи сервісний центр, де ви зможете діагностувати причину несправності. Тому потрібно знати, як правильно буксирувати автомобіль.

Обладнання, необхідне для буксирування

Сьогодні ми почнемо з основного обладнання, без якого буксирування неможливе. Перш за все, вам знадобиться мотузка. Для легкових автомобілів з допустимою загальною масою не більше 3,5 т достатньо її синтетичного варіанту довжиною 4-6 м. Таку мотузку можна придбати практично на кожній заправці.

Другим необхідним елементом є попереджувальний трикутник, який є обов'язковим обладнанням кожного транспортного засобу. Однак життя показує, що ви не завжди носите це з собою. Тому варто перевірити його і, якщо його немає в наявності, відразу придбати. У вашій машині також повинні бути перемички. Це важливо, коли акумулятор розряджений. Потім його потрібно трохи підзарядити, щоб загорілися габаритні вогні та індикатори.

Основні правила при буксируванні

  • Обидва водії повинні залишатися зосередженими під час руху.
  • Не забувайте, що мотузка повинна бути завжди натягнута. Це важливо, особливо при запуску, щоб автомобіль не потягнувся занадто раптово і, можливо, не пошкодився.
  • Обидва транспортні засоби повинні сигналізувати про бажання змінити смугу руху або повернути.
  • На дорозі з двома або трьома смугами руху в одному напрямку евакуатори повинні завжди (за можливості) рухатися по правій смузі.
  • Причіпний автомобіль повинен гальмувати більше. Це дозволяє уникнути ефекту провисання мотузки.
  • У разі екстреного гальмування водіям слід надати якийсь знак або постійний зв'язок.
  • Уникайте головних доріг з інтенсивним рухом. Завдяки цьому вам не доведеться часто гальмувати та зупинятися.
  • Зверніть увагу на пішохідні переходи. Пішоходи не знають, що буксирують дві машини і можуть ненавмисно пробігти між ними.
  • Автомобіль з автоматичною коробкою передач не можна буксирувати. Це може призвести до серйозної та дорогої поломки.