Минають століття, а дерев'яні кухонні стільці, як і раніше, залишаються затребуваними в наших оселях. Змінюються інтер'єри та дизайнерські концепції, з'являються нові матеріали, а стільці зі старої доброї деревини залишаються.
Наразі ці предмети меблів випускаються десятками фабрик. Сотні та тисячі різновидів дерев'яних стільців представлені в інтернет-каталозі на https://meblikarpat.com.ua/stil-ci/.
Як вибрати дерев'яний стілець?
Вибираючи з багатьох моделей стільців з дерева, потрібно відповісти на кілька запитань:
- Чи відповідають меблі стилю кухні?
- Як вони співвідноситься із розміром приміщення? У великій кухні або виділеній їдальні зоні доречні масивні обідні групи, для маленького приміщення краще придбати легкі стаціонарні або складні дерев'яні стільці.
- Яке покриття для підлоги? Якщо є ризик пошкодити покриття під час пересування меблів, краще вибирати моделі зі спеціальними непомітними наклейками на ніжках.
- Чи є можливість попадання на меблі води та бризок під час приготування їжі? У такій зоні краще встановити практичні меблі неяскравих відтінків з оббивкою, що миється.
Конструкція стільця дуже проста - на 4-х ніжках розташовані сидіння зі спинкою. Але виробники примудряються вдосконалювати цю схему до нескінченності, вносячи різні зміни до розмірів, дизайну, форми та інших деталей.
Кухонні стільці бувають барними, складними, жорсткими та м'якими. Господар кухні вибирає цей предмет інтер'єру, виходячи з власних уподобань і характеристик простору, що облаштовується. Меблі виготовляються сьогодні на багатьох фабриках світу: у Польщі, Білорусії, Китаї, Росії, Україні та деяких інших державах. Визнаним лідером меблевої індустрії є Італія.
Якість деревини
Найбільш якісною вважається натуральна деревина – масив. Це цілісний та екологічний матеріал із красивою, вираженою текстурою.
Зараз часто виготовляються стільці із масиву берези, сосни, дуба, евкаліпта, гевеї. Високою якістю відрізняються моделі із масиву бука. Ця цінна тверда порода дерева дуже естетична, довговічна і міцна.
Найдоступнішим варіантом деревини вважається шпон. Шпон також виготовляється з натурального дерева, але він набагато тонший за масив, тому потребує проклеювання. Вироби зі шпону поєднують у собі економічність та тривалий термін служби.
Буває комбінований матеріал каркаса стільця – масив покритий шпоном із дерева тієї ж породи, наприклад, берези. Для більшої практичності та зносостійкості дерево покривається фарбою, емаллю, морилкою або лаком.