Обираючи електричну теплу підлогу, потрібно врахувати технічні особливості приміщення, режим експлуатації та інші параметри. Першочергово, потрібно визначитись, чи буде електропідлога єдиним чи додатковим джерелом тепла в квартирі, будинку, офісі чи іншому приміщенні.

Якщо, задача – підтримувати комфортну температуру підлогового покриття, слід враховувати такі чинники:

  • Достатньо мінімальної потужності, в межах 150 ват на один квадратний метр. Якщо, в якості фінішного покриття, обрали ламінат чи паркет – потужність може бути меншою.

  • Якщо загальна площа обігріву більше ніж 4-5 квадратних метрів – рекомендуємо для управління теплою підлогою використовувати програмовані терморегулятори.

  • Чим ближче нагрівальний елемент до поверхні підлоги – ти швидше відбудеться нагрів. Оптимальний варіант – нагрівальний мат або тонкий гріючий дріт змонтований в шар плиткового клею.

  • Зона монтажу – в місцях, які необхідно підігірвати. Не потрібно монтувати електропідлогу, по всій площі приміщення.

Якщо електрична тепла підлога буде єдиним джерелом тепла в приміщенні, розрахунок теплої підлоги слід зробити, враховуючи такі рекомендації:

  • Якщо невідомі тепловтрати приміщення, рекомендуєма потужність, на один квадратний метр – від 170 ват.

  • Площа монтажу, відносно всієї площі приміщення – від 70%. Ця вимогу слід дотримуватись в приміщеннях, де є тепловтрати через вікна або двері.

  • Для зменшення вартості експлуатації - використовуйте програмовані терморегулятори.

Про самі види теплої підлоги. Найпопулярнішими та найнадійнішими є рішення на основі резистивного нагрівального дроту. Ця технологія налічує вже близько ста років та більш надійного рішення ще не придумано. Терміни експлуатації подібних систем (з інформації виробників) від тридцяти до шістдесяти років. Першими виробником, котрий почав виробляти гріючі кабелі та мати, з використанням цієї технології є норвезька компанія Nexans. Саме цей виробник, зазначає термін експлуатації 60 років. Гарантія на мати так кабелі Nexans – 20 років. Також, на даний час, на ринку представлено багато виробників, в різних цінових сегментах, з якісною продукцією.

Іншим більш сучасним рішенням, котре є популярним, зважаючи на мінімальну ціну є інфрачервона плівка. Вона має певні особливості використання. Монтується, виключно, сухим способом на готову стяжку, під ламінат або паркет. Укладати в вологих приміщеннях - не рекомендується. Оскільки, подібні системи не мають заземлюючого контуру, на відміну від будь яких дротових систем теплої підлоги (нагрівального дроту або мату). Фактично, цей вид електричної теплої підлоги призначений для ситуацій, коли вже стяжку залито та ви хочете в якості фінішного покриття використовувати ламінат. Однак, в цьому випадку можливе, також, використання нагрівального дроту змонтованого в штроби, або в тонкий шар стяжки (тонкий дріт). Подібне рішення буде надійніше та довговічніше.

Як вже зазначалось, для зменшення вартості експлуатації, підвищення зручності користування, слід для управління теплою підлогою використовувати програмовані терморегулятори. Користування ними, зараз стало простішим, завдяки широкому вибору подібних пристроїв, котрі дозволяють керувати теплою підлогою зі смартфона, через простий та зручний застосунок.