Щодня на станціях київського метрополітену буває тисячі людей. Але далеко не всім відомо, коли та як ці станції були відкриті. Журналісти 44.ua вирішили пошукати архівні фото та відео зі станцій метро у Києві.
Відкриття перших станцій метро у Києві
Перші станції метро у Києві були відкриті у 1960 році. Це були 5 станцій на червоній лінії київського метрополітену, серед яких станції Вокзальна, Університет, Хрещатик, Арсенальна та Дніпро. На фотографії вище можна бачити робітників, які завершили будівництво метрополітену та спостерігали за першим поїздом.
Ці станції активно будувалися ще в 1950-х. Примітно, що унікальна станція київського метрополітену Арсенальна також була серед перших відкритих у столиці України. Її будівництво було досить проблематичним через ґрунтові води. У результаті станція вийшла найглибшою у світі (105,5 метрів). Читайте більше новин Києва та всієї України на сайті Kyiv.Media.
Унікальним виявилося і будівництво купола на Арсенальній. Його не зводили на місці, а встановили у готовому вигляді, акуратно поставивши поверх станції. Купол виявився дуже тяжким, тому для встановлення знадобилося відповідне обладнання. Зате надійність конструкції вийшла завидною.
Будівництво перших станцій метро у Києві було знято на архівних відео. В опублікованих на YouTube матеріалах показано як прокладалися тунелі, а також як встановлювалася вся атрибутика станцій. Наприклад, можна розглянути установку кас та роботу перших ескалаторів. А ось турнікети, до речі, було встановлено не відразу. Спочатку на станції пасажири проходили за допомогою звичайних паперових квитків.
Урочисті відкриття станцій метро у Києві
Вже через три роки, 1963 року, першу лінію метрополітену було розширено станціями Політехнічний інститут та Завод "Більшовик" (Шулявська). Станції метро тоді відкривалися урочисто, з перерізанням стрічок та візитами чиновників. Відкриття перших станцій метро стало справжнім святом для жителів міста, адже це був найсучасніший і дуже зручний спосіб дістатися кудись. Залишається він таким і сьогодні, коли кількість гілок збільшилася, а вони суттєво розширилися.
Досить широко відкривали станції метро синьої лінії метрополітену в районі Оболоні. На відкритті були усі необхідні атрибути урочистого заходу. Тоді на таких подіях були присутні представники багатьох відомчих структур. А подивитися на перші, прикрашені святковою символікою потяги, що пройшли станціями, прийшло дуже багато людей, які радіють появі метрополітену в їхньому районі.
Київський метрополітен після карантину
Не менш радісною для киян подією стало і повторне відкриття вже існуючих станцій, яке відбулося нещодавно, коли метрополітен відновив свою роботу після карантину. Наявність київського метрополітену почала цінуватися ще більше. Відкривалися нові станції і останні роки. Наразі жителі кількох районів столиці з нетерпінням чекають на появу нових станцій у кроковій доступності від свого будинку.