Купівля домена для сайту – це дуже відповідальна справа, що вимагає правильного підходу. Домен дуже важливий для сайту та особливо для бізнесу. Якщо користувач вирішив створити новий сайт та купити домен, то необхідно зробити це правильно, щоб не виправляти помилки потім.

Наприклад, ви можете дешево купити домен ua. Є великий вибір доменів у всіх зонах. За допомогою спеціального пошуку можна підібрати відповідний домен. Більшість сайтів зараз працює по захищеному протоколу HTTPS, тому можна додатково купити SSL сертифікат для сайту.

Поняття – доменне ім'я

Ім'я домену може складатися з букв, цифр та дефіса. Найкраще використовувати коротку назву, що не більше 10 символів. Такі імена легше запам'ятовуються. Крім цього потрібно підібрати ім'я щоб воно добре сприймалося на слух.

В імені використовують цифри, наприклад, 1tv або bitrix24. Часто цифри – це номер телефону компанії. Однак цей варіант слід використовувати продумано, адже телефон може бути замінений на інший. Дефіс використовується для поділу декількох слів в імені. Але він робить ім'я трохи довшим.

Необхідно заздалегідь продумати ім'я домену, щоб в майбутньому не доводилося використовувати інше доменне ім'я. Часто таке відбувається, коли сайт змінює сферу діяльності.

Доменна зона

Ім'я домену може розташовуватися в регіональній або тематичної доменній зоні. Регіональна зона вказує на географічне розташування сайту або визначає країну аудиторії сайту:

  • «.ru»;
  • «.ua»;
  • «.by»

Тематична зона використовується для сайтів конкретної тематики.

На кого реєструвати домен

Зазвичай домен реєструється на фізичну або юридичну особу. Завжди треба реєструвати домен на реальні дані, інакше в разі втрати доступу буде складно його відновити.

Що робити після покупки домену

Після того, як домен купили, необхідно налаштувати DNS для роботи сайту. Додатково знадобиться настройка пошти, щоб можна було відправляти та приймати листи.

Щоб не забути про продовження домена, перевірити, чи налаштовані будь-які повідомлення. При можливості встановіть автоподовження домену, щоб оплата відбувалася автоматично коли термін добігає кінця.

Вплив домену на SEO

Доменна зона не має суттєвої різниці для SEO. Наприклад, для користувачів з Росії пошук буде в першу чергу пропонувати сайти в доменній зоні «.ru», а для користувачів з України в зоні «.ua». Тематичні домени відмінно підходять сайтом без прив'язки до країни або регіону. Це можуть бути різні міжнародні компанії, інформаційні агентства тощо.

Інша справа, коли в імені домена використовується ім'я людини або назва компанії. Це необхідно для просування бренду в пошуковику.