Небезпечно низький рівень заряду акумулятора та відсутність зарядного пристрою чи банку живлення - це проблема, від якої щодня страждає все більше людей у ​​всьому світі. Цьому сприяє неймовірно швидка оцифровка суспільства та той факт, що для багатьох з вас телефон одночасно став комп’ютером, телевізором, гаманцем і навіть книгою, тобто пристроєм, який постійно присутній у вашому житті. Ця проблема була помічена відносно рано, і в результаті шеринг повербанків у вигляді автоматів із самообслуговуванням зростає, як гриби після дощу. Вони дозволяють заряджати телефон де завгодно і в будь-який час за невеликі гроші. Не дивно, що вони викликали великий інтерес з боку споживачів та інвесторів.

Оренда Power Bank - про що йде мова?

Користувач завантажує додаток кожної компанії з прокату на свій телефон і реєструється, в деяких випадках шляхом внесення депозиту. Ця програма показує його на карті поблизу торгових автоматів з банками живлення.

Ці торгові автомати мають вигляд великих стаціонарних станцій з кількома десятками баків живлення та невеликих нестаціонарних, які вміщають не більше 10. Типовими місцями для торгових автоматів з банками живлення є:

  • ресторани,
  • торгові центри,
  • лікарні,
  • вокзали та аеропорти у найбільших містах.

Окремі компанії відрізняються за типами торгових автоматів та цільовими адресами. Коли ви знаходите машину, яка вас цікавить, ви скануєте QR -код, і оплата здійснюється через E-Pay. Найчастіше перша година користування безкоштовна.

Оренда Power Bank - розвиток ринку

Після успіху компаній з прокату велосипедів швидко почали з’являтися інші ініціативи, засновані на ідеї економіки спільного користування, тобто модель, заснована на спільному користуванні невикористаними послугами та ресурсами за певну плату.

Серед багатьох найцікавіших проектів такого типу є оренда парасольок та баскетбольні м’ячі. Перші концепції компаній з оренди Power Bank побачили світ у 2014 році, але тоді вони не викликали зацікавлення інвесторів. Лише величезний успіх прокату повербанків у другій половині 2016 року сприяв зростанню популярності цієї ініціативи та тим часом створення великої кількості стартапів.

Однак його справжній бум стався у 2017 році у Китаї. Тоді 15 стартапів зібрали кошти від 35 інвесторів на рівні 111 мільйонів доларів США. Найбільші бенефіціари:

  • Сяодянь - 51 млн. доларів США,
  • Лайдіан - 20 млн. доларів США,
  • Цзедіан (Анкер) - 14,5 млн. доларів США.