Будь-який автомобільний акумулятор періодично потребує підзарядки. Після пуску двигуна втрати енергії компенсує генератор транспортного засобу, але це можливо не завжди. Коли температура повітря нижча за –20 °C, акумулятор охолоджений та не може нормально споживати енергію. Його потрібно розігрівати. А якщо авто пересувається на малі відстані, АКБ не дозаряджається. Внаслідок цього на пластинах утворюються сульфати сірчаної кислоти, а ємність батареї знижується.
Великий вибір якісних приладів
Аби подовжити термін експлуатації акумулятора, його необхідно заряджати в середньому раз на 3 місяці або ще частіше. Робити це слід за допомогою якісного зарядного пристрою. Відшукати прилад, який оптимально вам підійде, можна в інтернет-магазині 220Volt, перейшовши за посиланням https://220volt.com.ua/zaryadnie-ustrojstva.
Різновиди пристроїв
Сучасний ринок пропонує 2 різновиди приладів, які ми розглядаємо:
- зарядні пристрої (ЗП). Такі прилади просто заряджають батарею;
- пуско-зарядні пристрої (ПЗП). Ці прилади не тільки поповнюють заряд, а й можуть запустити автівку з повністю виснаженим акумулятором.
Запуск автомобіля характеризується високим пусковими струмом: до 300 А, а взимку ще більше. Саме його може віддати ПЗП. Тож, якщо у вас є гараж, цей пристрій стовідсотково знадобиться. Але і коштуватиме він вдвічі більше, ніж ЗП.
Також зарядні пристрої поділяються на:
- трансформаторні. Застарілі, громіздкі, але надійні моделі;
- імпульсні. Сучасні, легкі, компактні, дешевші та досить надійні прилади.
Якій моделі надати перевагу
Якщо ви користуєтеся старими батареями, їм підійде будь-який зарядний пристрій. Інша справа, коли у вас кальцієві або GEL чи AGM батареї. У такому випадку зарядний пристрій має бути більш сучасним та досконалим. Велика перевага — наявність режиму десульфітації, завдяки якому прилад здатен розбивати сульфати на пластинах АКБ та відновлювати її ємність.
Існують пристрої з можливістю автоматично або вручну регулювати струм та напругу. Автоматичні моделі простіші у користуванні. Але чимало фахівців воліють самостійно керувати процесом та виставляти параметри вручну.
Вибираючи між зарядним пристроєм на 12 або 24 В, треба враховувати вид машини. Першого буде досить для легкової автівки.
Оптимально придбати пристрій, який здатен показувати ємність батареї. Завдяки цій опції ви зможете побачити, скільки амперів забрав ваш акумулятор та за який час.