Поява на тілі, а тим паче на обличчі новоутворень – бородавок – спричиняє неабиякий дискомфорт. По-перше, це естетична проблема, а по-друге, що найголовніше, серйозний сигнал організму, який не варто ігнорувати.
Сьогодні бородавки вже не потрібно виводити чистотілом тижнями, залишаючи шрами на шкірі або опіки на околишніх ділянках бородавки. В сучасних клініках естетичної медицини фахівці Вам запропонують лазерне видалення бородавки без жодного дискомфорту та ризику для здоров'я. Особливо ця послуга користується популярністю у дітей. Детальніше про ціни та хід процедури лазерного видалення папілом переглядайте тут.
Причини появи папілом на тілі та обличчі
Бородавка, або як її називають лікарі – папілома, не з’являється без причини. Головна – проникнення в організм вірусу папіломи людини. Зазвичай зараження відбувається при тісному контакті з вогнищем інфекції. Вірус може переноситися під час статевого акту, а також через поцілунки, рукостискання чи обійми, новонароджені малюки можуть заразитися під час пологів. Крім того, існує і побутовий шлях зараження цим вірусом – під час спільного використання побутових речей – рушників, гребінців тощо. При недотриманні гігієнічних норм легко заразитися в басейнах чи спортзалі.
Джерелом інфекції може стати як хвора людина, так і носій, який навіть не підозрює, що в нього є вірус папіломи людини. Для того, щоб заразитися достатньо невеличкої тріщини, порізу чи садна. Якщо в людини ослаблений імунітет – на тілі почнуть з’являтися бородавки. Причини появи бородавок та інших доброякісних новоутворень є дуже різні. Здорова людина в той самий час стає носієм, проте з її організму вірус повністю зникне протягом року. Накопичуючись в тканинах організму, вірус папілому людини стає причиною появи передракових станів.
Вірус папіломи людини проявляється у вигляді:
● простих або вульгарних бородавок. Основні ознаки – піднесення над шкірою з нерівною, ороговілою поверхнею. Найчастіше діагностуються у дітей шкільного віку. Можуть з’являтися на руках, рідше на обличчі;
● пласких або юнацьких. Цей вид бородавок найчастіше з’являється у дітей та підлітків на кистях та ногах. Особливі ознаки – гладка поверхня, яка трішки підноситься над шкірою. Пласкі бородавки можуть буди різної форми;
● підошовних. Найпоширеніший вид папілом. Основні ознаки – пласкі та болючі. При ходінні відчувається дискомфорт;
● ниткоподібних. Це м’які бородавки схожі на довгі нитки, найчастіше з’являються на шиї, повіках, пахвах;
● гострокінцевих кондилом. Бувають поодинокими чи множинними. Поширені місця розташування – слизові оболонки статевих органів, кішковика.
Види лікування бородавок, папілом, кондилом
Лікування цього захворювання може відбуватися лише під пильним наглядом лікарів. Сучасна медицина пропонує декілька методів видалення шкіряних новоутворень:
● Видалення за допомогою лазеру. Найбільш популярний метод видалення різного виду папілом, бородавок. Перевагами цього методу є безболісна процедура та висока ефективність. Під час проведення операції не ушкоджуються тканини, що поруч. Після процедури не залишається рубців, а тому практично відсутній реабілітаційний період. Сама операція достатньо короткотривала – не більше 20 хвилин. До того ж видалення бородавок за допомогою лазеру практично не має протипоказань.
● Кріодеструкція. Цей метод видалення вульгарних папілом за допомогою рідкого азоту. Цей метод достатньо поширений, тому що не дуже болючий й може використовуватися без анестезії.
● Електрокоагуляція. Під час процедуру бородавки «зрізаються» високочастотним струмом. Завдяки цьому методу дозволяється уникнути кровотечі. Проте найчастіше на місці операції залишаються рубці.
● Радіохвильова хірургія. Операція проводиться під місцевою анестезією радіохвильовим ножем. Проте в цього метода досить багато протипоказань.
● Традиційна хірургічне втручання. Цей метод використовується лише в тому випадку, бородавки мають великі розміри. Усі вирізані матеріали в обов’язковому порядку відправляються на гістологічне дослідження.