Захворювання очей все частіше проявляються в молодому віці, викликано це перенапруженням зору під час роботи за комп'ютером та користуванням смартфонами.
Одними з найпоширеніших хвороб очей, є відшарування сітківки та макулярний набряк. Ці хвороби успішно лікуються, якщо довірити справу хорошим лікарям офтальмологам.
Інститут офтальмології Окуляр в Києві надає професійну консультацію, проводить діагностику очних хвороб і лікування в короткі терміни, з використанням сучасних методів. Тут ефективно лікують катаракту, глаукоми, косоокість, астигматизм, короткозорість, будь-які запальні процеси на повіку та слизовій.
Відшарування сітківки: симптоми та небезпека захворювання
Сітківка являє собою тонку тканину, яка щільно прилягає до судинної оболонки ока і відповідає за передачу картинки мозку. Відшарування сітківки ока є небезпечним захворюванням, яке може призвести до втрати зору.
Причиною хвороби можуть бути:
-
Травми голови або сильні фізичні навантаження.
-
Короткозорість середнього або високого ступеня.
-
Цукровий діабет.
-
Запальні хвороби очей.
-
Операції на органах зору.
Відшарування може бути первинним і вторинним. У першому випадку причиною є розрив тканини з затікання рідини під неї. У другому - новоутворення між судинною оболонкою та сітківкою ока.
Небезпека хвороби в тому, що відшарування відбувається без неприємних відчуттів і болю. Симптоми відшарування наступні:
-
чорні крапки перед очима, які людина бачить постійно;
-
зниження зору;
-
помутніння в формі кільця;
-
мерехтіння або спалахи;
-
пелена перед очима;
-
раптова утрата бокового зору.
Лікування відшарування потрібно починати відразу ж, для цього використовують такі методи як вітректомія, екстрасклеральне (епісклеральне) пломбування, лазерна коагуляція. Після огляду дна ока та діагностики, лікарі клініки Окуляр підберуть відповідний метод лікування.
Що таке макулярний набряк?
Макулярний набряк - це скупчення рідини в макулі ока, яка відповідає за гостроту зору. Її також називають жовтою плямою. Чим більше рідини в макулі, тим більше розпливчатою стає картинка перед очима. Згодом, без належного лікування, набряк стане заважати людині читати та навіть водити машину.
Набряк виникає через аномалій кровоносних судин, які живлять сітківку. Зазвичай він не призводить до повної втрати, але може стати причиною порушення периферичного зору.
Симптомами хвороби є:
-
порушення чіткості прямих ліній, спотворення;
-
втрата периферійного зору;
-
порушення центрального зору;
-
туман перед очима.
Лікування призначається залежно від ступеня хвороби і причини, яка її викликала. Це можуть бути:
-
Очні краплі.
-
Лазерна корекція, яка дозволить зменшити проникнення рідини з судин.
-
Ін'єкції стероїдів в очне яблуко.
Своєчасна діагностика і правильно підібране лікування дозволить уникнути ускладнень і зберегти зір надовго. При необхідності лікар інституту підбере пацієнтові окуляри або лінзи для комфортного життя.