Шланги, які застосовуються в харчовій промисловості, повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.Харчові шланги Виробники пропонують варіанти з особливими властивостями для реалізації будь-яких планів. Це дозволяє вирішувати широкий спектр завдань. Для їх виготовлення на заводах беруть безпечний матеріал, що відповідає нормам. Новітній підхід дає можливість проводити додаткове очищення сировини для отримання високоякісної продукції.
Харчові шланги зазвичай має три елементи: шар гуми для герметизації, каркас (метал або текстиль), захисне покриття зовні. Внутрішній гумовий шар виготовляється методом екструзії для досягнення максимальної герметичності і надійності. Є варіанти, здатні витримати агресивні середовища.
Для каркаса актуальні синтетичні плетіння або дріт. Остання накладається з використанням спеціальних машин. Залежно від типу харчового шланга може застосовуватися кілька каркасів для збільшення міцності. Такі моделі актуальні в сфері, де є підвищені показники тиску. Харчові гумові шланги не впливають на смак, запах, колір і склад перекачуються складів.

Сфера застосування

Актуально застосування виробів для розливу води. Для цих цілей застосовуються моделі, що витримують до 40 градусів. Шланги для харчової промисловості знайшли своє застосування для розфасовки рідких, в'язких продуктів, молока та іншої продукції, яка повинна проходити обов'язкову стерилізацію.


Можуть застосовуватися:

  • для фасування сипучих виробів (борошна, цукру, круп);
  • розливу алкогольної продукції;
  • вивантаження, навантаження і подачі риби;
  • підведення гарячих рідин з метою дезінфекції харчового обладнання.

Є типи для трансформації або передачі стисненого повітря, харчових гранул, продуктів з борошна, рослинних масел, мінеральної води. Сучасні моделі можуть застосовуватися як на підприємствах з різним обсягом робіт, так і в побуті. Харчові рукава відрізняються міцністю, еластичністю і гнучкістю.
Залежно від типу транспортується складу матеріал виготовлення поділяється на кіслоустойчівий, технічний, стійким до абразивам. Відрізняється температурним робочим режимом. Підібрати відповідний тип легко на сайті https://gumatech.pro/g90288343-dlya-pischevyh-produktov. На ньому представлені варіанти, що відповідають ГОСТ 5398-76 і ГОСТ 18698. Легко знайти варіанти для будь-яких цілей, при необхідності консультанти допоможуть визначитися з вибором.

Переваги

Рукава в харчовій промисловості:

  • застосовуються в будь-яку погоду;
  • захищені від появи тріщин;
  • не бояться ультрафіолету і знезараження;
  • не реагують на грибок і пліснява.

Всі моделі мають гладку внутрішню оболонку. Вона зменшує ймовірність зростання бактерій, передачу сторонніх запахів, присмаків речовин, що транспортуються. Не допускає формування засмічень, зачепів, скупчення слизу.
Рукав випускають для різного діаметру, тиску і робочої температури. Наприклад, для обробки обладнання паром підбираються моделі від 5 до 25 мм в діаметрі, здатні витримати пар з температурою до 165 градусів. Для водоохолодження актуальні різновиди з діаметром від 40 до 102 мм, що працюють при режимі від -40 до 70 градусів.
При виборі відповідного шланга потрібно знати, який продукт буде проходити. Важлива не тільки його агресивність, але і в'язкість. Підвищені показники останньої дають збільшені навантаження на шланг. Необхідно заздалегідь визначитися, чи буде серед містити абразиви. Дрібні частинки здатні повільно дряпати, руйнуючи внутрішній матеріал шланга. Виробники рекомендують вибирати типи з запасом тиску. Це допоможе уникнути проблем при перепадах тиску.