У будь-якому велосипеді вилка є однією з найважливіших деталей, яка виконує кілька важливих функцій. Вона з'єднує переднє колесо з кермом і відповідає за комфортне подолання різних нерівностей і перешкод, що зустрічаються на шляху.

Придбати вилку на велосипед за вигідною ціною ви можете на https://velopark.com.ua/ua/category/vilki/!

Перед покупкою велосипеда або заміною вилки, необхідно обов'язково знати, які різновиди існують, в чому їх відмінності, переваги та недоліки, а головне, як правильно зробити вибір. На всі ці питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Велосипедна індустрія і технології з кожним роком розвивається все більшими темпами, що призводить до появи безлічі різновидів базових конструктивних елементів байка. Звичайно ж, двигун прогресу торкнувся і велосипедних вилок, тому сьогодні вони випускаються у величезній різноманітності.

В першу чергу вилки діляться на жорсткі і амортизаційні. Нижче розглянемо докладніше кожний з цих видів.

1. Жорсткі. Даний вид відрізняється досить простою конструкцією, в якій відсутні рухомі елементи - амортизатори, тому вони і називаються жорсткими.

Оскільки амортизатора немає, то і комфортність їзди по нерівним дорогам значно знижується, а по бездоріжжю і взагалі практично неможливо проїхати. Також, значно знижується швидкість проходження нерівних ділянках шляху. Це їх головні недоліки.

Хоча, деякі жорсткі конструкції, виготовлені з карбону або хромомолібденової стали, непогано гасять мікровібрації, тому можна сказати, що в якійсь мірі вони теж виконують функцію амортизатора. Алюміній такої здатності не має, тому, модифікації з алюмінію вважаються найжорсткішими. Звичайна сталь трохи гасить мікровібрації, але вона занадто важка, тому сталевий варіант у багатьох випадках не рекомендується до покупки, за винятком бюджетного байка для стріту або парку.

2. Амортизаційні. До цієї величезної категорії відносяться всі моделі, обладнані амортизатором. Такими вилками оснащують багато велобайків, тому їх асортимент дуже великий. Всі ці модифікації значно відрізняються за якістю амортизації, надійності, довговічності і звичайно ціною.

Самі бюджетні варіанти обладнуються низькоякісними пружинами без регулювань, еластомерами і іншими расходниками, тому ні про яку нормальну амортизації мова йти не може. Не можна купувати подібну продукцію і сподіватися на комфорт під час поїздки і тривалу роботу. Ви відразу ж, або через короткий час, відчуєте роздратування від неправильної роботи механізму. Якщо ж Ви купите дорогий, якісний товар, то будете отримувати задоволення від їзди навіть по бездоріжжю.