Рахунки за електрику - одна з основних витрат в кожному будинку, тому варто подумати, як зекономити без зайвих жертв. Завдяки правильному використанню пристроїв ви можете економити електроенергію вдома. Більш детально дізнатися як зекономити на електроенергії можна на сайті un-energy.com.ua.
Спосіб заощадити електроенергію - це інвестувати в правильне освітлення
Є багато способів заощадити енергію при використанні електричних пристроїв:
- по-перше, подумайте, скільки електроенергії споживає побутова техніка, яку ви використовуєте. На це впливатиме її робочий час та наявна потужність (потужність вказується в ватах - чим вище, тим більше електроенергії потрібно пристрою);
- мають значення й використовувані вами пристрої - старе та пошкоджене обладнання ускладнює економію електроенергії. Купуючи нові пристрої, варто звертати увагу на їх енергетичний клас - чим він вищий, тим менше споживання енергії.
Споживання енергії пристроями
Розрахунки показують, що при досить частому використанні найбільшими споживачами електроенергії є індукційна плита та електричний бойлер. Відразу за ними духовка, холодильник та посудомийна машина. Використання цих пристроїв обійдеться вам дорого. Отже, що робити, щоб скоротити рахунки і як можна заощадити електроенергію?
Людство використовує все більше і більше електроенергії
Попит на електроенергію різко зростає з кожним роком, а будівництво нових вугільних електростанцій може завдати значної шкоди навколишньому середовищу. Країни постійно шукають нові рішення та інвестують у відновлювані джерела енергії.
10 способів заощадити електроенергію вдома
1. При приготуванні їжі накривайте каструлі кришкою - це прискорить процес приготування й скоротить час використання індукційної плити.
2. Запікаючи їжу в духовці, не відчиняйте її занадто часто - пристрою доведеться розігріватися й споживати багато електроенергії.
3. Не кладіть теплі продукти в холодильник й морозильну камеру.
4. Використовуйте пральну й посудомийну машини тільки тоді, коли вони заповнені, щоб ви могли включати їх рідше.
5. Якщо у вас є така можливість, використовуйте режим «еко» або «енергозбереження».
6. Кип'ятіть в чайнику стільки води, скільки вам потрібно - чим більше води ви наливаєте в чайник, тим довше він буде працювати й споживати енергію.
7. Коли пристрій буде повністю заряджений, від'єднуйте зарядний пристрій – він, підключений до розетки, продовжує використовувати живлення для повністю зарядженого пристрою.
8. Вимкніть обладнання, яке ви не використовуєте.
9. Не залишайте кран відкритим.
10. Приймайте душ замість ванни - так ви витратите менше гарячої води.