У процесі розлучення додаткові проблеми викликають необхідність виконати багато формальностей та окремо планувати подальше життя. Є багато речей, які слід визначити в процесі розлучення через суд - розподіл майна, обсяг догляду за дітьми та розмір утримання. Не завжди подружжя може самостійно досягти згоди з цих питань.

Поділ активів

Це можна зробити до або після розлучення. Важливо те, що ви не повинні врегулювати поділ майна в суді. Однак якщо суперечка між подружжям запекла, іншого виходу часто немає. Всі елементи спільного майна подружжя підлягають поділу. Розділити можливо не тільки борги, але за взаємною згодою їх можна передати одному з подружжя. Звичайно, поділ майна не означає, що кожен з подружжя отримає лише половину загальних благ. Враховується те, хто сприяв придбанню окремих предметів та заробітку грошей, які зараз є спільними заощадженнями.

Крім того, враховується також розподіл домашніх справ - необхідно визначити, хто в них більше брав участь. Проблема виникає у випадку спільного будинку чи квартири - якщо вони вже були придбані під час шлюбу, вони також підлягають поділу. Якщо будинок комусь належав до їхніх стосунків, квартира повинна бути його. Суд вирішує, як користуватися спільною квартирою. Для того, щоб судження було задовільним для вас, ви повинні скористатися допомогою хорошого адвоката.

Боріться за аліменти

Під час розлучення ви часто є учасниками аліментів. Буває, що батьки, які не будуть доглядати за нащадками після розлучення, просто не хочуть їх платити. Тим часом закон вимагає від нього утримання своїх дітей. Щоб отримати аліменти на дитину, ви повинні звернутися до суду - це може бути районний суд, де проживають діти, або батьки-відповідачі.

Варто зазначити, що такий позов звільняється від сплати судового збору. Розмір аліментів визначається виходячи з двох факторів:

  • витрат на виховання дитини,
  • фінансової спроможності батьків-респондентів.

Дуже важливо, щоб витрати на виховання дітей були добре задокументовані, інакше суд може вирішити, що ви завищили цю суму і призначити аліменти, які будуть занадто низькими. Варто також врахувати зростання потреб дітей та зростання фінансових можливостей батьків, які сплачують аліменти.

Цілі зобов'язання з утримання

Основною метою аліментів є забезпечення основних засобів існування людини, яка не в змозі їх забезпечити. Така допомога потрібна насамперед родичам, фінансове становище яких дозволяє їм покрити частину або всі витрати на життя члена сім'ї.