Сьогодні жодне підприємство не може обійтися без реклами. Жорстка конкуренція потребує не тільки давати повну інформацію про свій продукт, але й працювати над підвіщенням продажу товарів, послугі, стимулюючи покупця до дій. Обличчям фірми є зовнішня реклама. Це неонові, текстові матеріали, які розміщують зовні, поза приміщеннями: на будівлях, вулицях, АЗС, ремонтних майстернях та інших елементах вуличних конструкцій.

Види зовнішньої реклами

Іноді зовнішня реклама київ називається «аутдор». Це в перекладі з англійської означає – на відкритому повітрі. Є дві основні групи за способом розміщення: стаціонарна, тимчасова. Перший вид – це реклама, яка встановлюється назавжди, а другий – на певний проміжок часу. Засоби стаціонарної зовнішньої реклами:

  • Вивіски.
  • Лайтбокси (світлові короби).
  • Плакати та афіші на тумбах.
  • Маркізи (декоративні козирки).
  • Розтяжки над проїзною частиною.
  • Реклама на транспорті.
  • Рекламні стели.
  • Рекламні щити (білборди).

Реклама на транспорті – одна з найефективніших. Для того щоб зовнішня реклама давала найбільший ефект, при її створенні та розміщенні слід враховувати деякі параметри. Реклама повинна бути яскравою, що чіпляє та при цьому лаконічною, щоб за 1-2 секунди людина зловила її суть. Небажано захаращувати простір великою кількістю слів, в ідеалі це має бути зображення з короткою підписом.

Вибір місця розташування

Потрібно намагатися розмістити рекламну конструкцію так, щоб її побачила максимальна кількість людей. При цьому важливо враховувати різний кут огляду для пішоходів та водіїв. Сучасна реклама повинна бути креативною.

Щоб виділитися з «юрби», для просування бренду потрібно вибирати команду професійних дизайнерів, які не тільки розроблять унікальний проект, але й врахують всі найменші тонкощі, такі як ландшафт та пора року. Наприклад, блакитний вуличний білборд не повинен «загубитися» на тлі неба.

Варто відзначити, що в зовнішній рекламі використовується більш складна система адміністративного регулювання, ніж в інших видах маркетингових комунікацій. Тобто в більшості випадків потрібне узгодження розміщення з регіональними органами влади. Це досить складна процедура, так як часто зустрічаються всілякі обмеження і безліч бюрократичних процедур. На території країни діє закон «Про рекламу» – це основний документ, який регулює діяльність з розміщення вуличних рекламних конструкцій.