У повітрі може бути багато шкідливих речовин та сполук, які надмірно впливають на здоров’я та самопочуття людини. Найбільш шкідливими сполуками є пара, вода та вуглекислий газ, їх надлишок викликає головний біль, втома та захворювання органів дихання. Поєднання різних забруднювачів повітря викликає алергічні реакції та є канцерогенним. Відсутність належної вентиляції в будівлі негативно позначається не тільки на людях, а й створює загрозу для наших будинків. Одним з основних наслідків недостатньої вентиляції є вологість. Надмірний вміст водяної пари в повітрі - вологість повітря - означає затуманені вікна, вологі стіни, утворення цвілі на будівельній конструкції і, наприклад, білизну, яку неможливо висушити. Детальніше про венталіцію та методи монтажу по ссылке на сайті компанії Ovekon-servis.com.ua.

Яким умовам повинна відповідати правильна вентиляція

 Правильна вентиляція в будинках і квартирах повинна відповідати наступним умовам:

  • постійно забезпечувати приємний мікроклімат та хорошу якість повітря в приміщенні;

  • мають регульовану ємність, що означає можливість збільшення або зменшення повітрообміну за необхідності;

  • зупинити ріст цвілі;

  • запобігати пошкодженню вологою;

  • зменшити викиди шуму всередині та зовні;

  • не викликають протягів;

  • зменшити попит на теплову енергію;

  • вивести за межі квартири: вуглекислий газ, водяну пару, чадний газ, побічні продукти функціонування домогосподарства, запахи, тютюновий дим.

Плануючи систему повітрообміну в будинках, слід пам’ятати про необхідність забезпечення припливу наступних повітряних потоків (ця вимога була зазначена в стандарті: PN-83 / B-03430 / Az3: 2000. 

Існує багато різних типів вентиляції на сайті Ovekon-servis.com.ua , включаючи:

Природна вентиляція

Ефективність цього виду вентиляції залежить від різниці температур всередині і зовні будівлі. Чим більша різниця, тим краще працює вентиляція, а це означає, що такий тип вентиляції найефективніший взимку і найслабший влітку. Інтенсивність повітрообміну при природній вентиляції також залежить від вітру та висоти вентиляційних каналів, чим вище вентиляція, тим інтенсивніше. У гравітаційній вентиляції важливо забезпечити відповідну т. Зв активна висота воздуховода - відстань між вхідною вентиляційною решіткою і виходом з воздуховода. Мінімальне значення - 2 м.

Механічна вентиляція - витяжна

У сучасному будівництві, яке є дуже герметичним, необхідно використовувати систему примусової вентиляції, яка механічно викликає повітрообмін. Внаслідок нинішньої щільної конструкції гравітаційна вентиляція не забезпечує необхідну кількість повітря. Результатом є дуже низька якість повітря, що безпосередньо впливає на добробут мешканців.