Дитячі іграшки та товари, що можна знайти на ринках та розкладках, частіше всього, мають походження від невідомих китайських фабрик. Дуже сумнівно, що ці виробники дотримуються міжнародних нормативів якості, безпеки та екологічної чистоти. Про те, щоб продавці такого товару мали відповідний сертифікат немає й мови. Найкращим виходом з такої ситуації є придбання дитячих товарів через офіційні сертифіковані інтернет-магазини, наприклад, https://www.chadoshop.com.ua/. Магазин дитячих товарів Chadoshop працює з понад 100 постачальників з України та з офіційними імпортерами.
Особливості вибору дитячих товарів
Існує 10 основних правил, користуючись якими можна купити якісні та безпечні товари для дітей:
- Матеріал. Зараз переважна більшість дитячих іграшок виробляється з полімерів. Всі матеріали яскраво забарвлюються, добре миються у воді з додавання побутової хімії, досить міцні та довговічні. Але при цьому до складу полімерів не повинні входити: фенол, ксилем, фталат та цілий ряд інших канцерогенних речовин. Що має бути показано у відповідному сертифікаті. Купуючи дитячі товари, слід віддавати перевагу натуральним матеріалам. Якщо це тканина, то доцільно вибирати бавовну, льон, шерсть. Для пружних матеріалів це може бути гума, силікон. Щодо твердих матеріалів, то краще придбати іграшку з дерева або акрилу.
- Розмір. Для того, щоб іграшка приносила максимальну користь та була безпечною необхідно дотримуватись рекомендацій виробників, що вказані на упаковці. Габаритні розміри ігри повинні відповідати віку дитини. Тобто предмет має бути не занадто великий та важкий, або дрібний, що особливо важливо у ранньому віці.
- Шви. Повинні бути якісними та подвійними. Крізь них не повинен просвічувати наповнювач або звисати нитки. Якісний шов, це запорука довготривалого використання.
- Наповнювач. У якості волокнистого наповнювача найкраще себе зарекомендував синтепон. Гранульованим наповнювачем виступає шліфоване оргскло або акрил. При цьому, у якісних іграшок з гранульований наповнювачем повинен бути підкладочний чохол, щоб повністю виключити можливість висипання гранул у разі пошкодження зовнішнього шару іграшки.
- Кріплення виступаючих деталей. У ранньому віці діти намагаються все спробувати на міцність. Тому всі виступаючі елементи повинні бути надійно закріплені.
- Кутки та краї. Полімерну, а тим більше дерев'яну іграшку, необхідно попередньо перевірити на наявність гострих кутів та країв, що випирають, які можуть стати причиною травмування дітей під час гри. Такі елементи мають бути заокруглені та не виступати над основною поверхнею.
- Шнурівки, декоративні мотузки й тощо. Іграшки в яких присутні довгі мотузки чи шнури у якості елементів конструкцій чи декору рекомендується замовляти дітям середнього підліткового віку.
- Звукові ефекти. Надзвичайно важлива функція для зацікавлення і розвитку дитини. Але при цьому рівень шуму не повинен перевищувати 45 Дб. Навіть у цьому випадку педіатри рекомендують гратися такими іграшками більше ніж годин в день.
- Місце придбання. Імовірність того, що великий брендовий дитячий магазин буде продавати контрафактну продукцію надзвичайно мала. Але ціни на дитячі товари у таких закладах надзвичайно високі. Альтернативою можна вважати інтернет-магазин дитячих товарів, що представляє набагато ширший асортимент іграшок.
- Документація. На супутніх документах має бути вказаний номер свідоцтва, країна виробник та матеріал виготовлення.