Проведення тендеру є вигідною альтернативою прямим угодам, оскільки так ви можете отримати більше пропозицій, що будуть вам цікаві, а також заощадити кошти. Сьогодні існує два варіанти формату проведення торгів, в кожного з яких є свої переваги та особливості:

  1. На власному сайті.
  2. На обраному електронному торговельному майданчику (приклад таких торгів: https://smarttender.biz/komertsiyni-torgy/).

Проведення тендеру на «своїй території»

Даний спосіб часто вибирають великі корпорації, які вже мають власну онлайн-платформу та велику базу постачальників. Якщо у вас поки немає сайту, важливо розрахувати, чи буде економічно вигідніше створити та підтримувати його, ніж платити за користування сторонніми майданчиками. Візьміть до уваги й те, що вам знадобиться система, яка буде ідентифікувати і захищати конфіденційність учасників та документи, які вони подаватимуть.

Серед переваг такого способу:

  • можливість проводити тендер повністю на своїх умовах;
  • відсутність комісії майданчика.

Недоліки способу:

  • у вашому штаті повинні бути людини, відповідальні за технічну сторону проведення тендерів;
  • обмежене коло постачальників (про тендери дізнаються лише ваші постійні підрядники чи ті, кому ви особисто надішлете запрошення);
  • у разі виникнення питань потрібно звертатися до сторонніх консультантів;
  • потрібен час на розробку та додаткові витрати на підтримання сайту і необхідних сервісів.

Проведення тендеру на електронному торговельному майданчику

На електронному майданчику ви можете проводити комерційні закупівлі за своїми правилами. Тобто, за необхідності влаштовувати додаткові живі чи онлайн-зустрічі з підрядниками, встановлювати жорсткі правила відбору та вибирати переможця за своїм смаком, незалежно від запропонованої ним ціни.

Використання спеціалізованих майданчиків має такі переваги:

  • вам надають у користування готову онлайн-платформу для розміщення тендерів;
  • деякі майданчики (наприклад, SmartTender) готові підключити вам додаткові інструменти, які пришвидшують та спрощують вашу роботу: порівняльні таблиці пропозицій, експорт протоколів згідно з внутрішніми стандартами компанії та інший функціонал, розроблений виключно під вас;
  • на майданчику працює багато ваших потенційних постачальників і щоденно реєструються нові, але також можна проводити тендери для обмеженого кола учасників;
  • менеджери та юристи майданчика готові безкоштовно допомогти на будь-якому етапі торгів;
  • майданчик працює за регламентом відповідно до конкурентного права, отож зменшується вірогідність випадково оголосити умови, які не допустять частину потенційних постачальників до участі.

Серед недоліків можна відмітити лише платне користування майданчиком, але сумарно це може бути вигіднішим за підтримання власної платформи та команди.

Який би спосіб ви не вибрали — попередньо радимо ознайомитися з можливостями, які дає кожен з варіантів, та прорахувати майбутні витрати. Лише після цього приймайте остаточне рішення.