Ми вже якось звикли до звичайних горілок. Ну, ще деколи споживаємо гіркі настоянки, наприклад, перцеву. Але ж у традиційному українському виноробстві є й інші напої. Наприклад, фруктові горілки. Ні, це не наливка з міцністю 18-20%. Й не коктейль, в якому горілку просто розбавили соком. Це зовсім інший продукт. Міцність − 40%, як має бути в справжньої горілки. Аромат − фруктовий, яскраво виражений. Навіть сильніший, ніж у чистого соку. Класичні нотки спирту майже не відчуваються.
Технологія, перевірена сторіччями
Процес сам по собі не складний, але трудомісткий та досить дорогий. Наукова назва − мацерація. Так само, як вино настоюють на виноградних вичавках, так й горілку настоюють на фруктовій основі. Завдяки процесу розмочування, ароматичні з'єднання потрапляють з фруктів у горілку.
Фруктова основа може бути у вигляди звичайного соку, соку-пюре або ж фруктового пюре. Це вже нюанси технології, які кожен виробник вибирає окремо. Ягідну сировину обробляють одним способом, яблучну чи грушеву − іншим.
Потім у фруктову основу додають чистий зерновий спирт високої якості. Як правило − ґатунку "Люкс". На наступному етапі знижують міцність суміші, розбавляючи її дистильованою водою. Отриману сировину завантажують в ректифікаційну колону й переганяють ще раз. В результаті отримують класичну фруктову горілку з міцністю 40%.
Звичайно, технологія має багато нюансів, які виробники не розкривають. У кожного є свої секрети. Хтось витримує яблучне пюре на спирті протягом одного тижня. Інші переганяють одразу.
Запашні українські фрукти
Так склалося, що наша країна століттями славиться своїми садами. Наші фрукти вважаються кращими у світі. Також у нас вирощують ледь не всі види ягід, що дають врожай в помірних широтах. Полуниця, смородина червона й чорна, бузина, горобина, виноград, брусниця, малина, журавлина. Цей перелік можна продовжувати дуже довго.
Тому цілком логічно, що ще наші предки знайшли метод, що дозволяє прикрасити класичний смак пшеничної горілки ніжним ягідним ароматом. Тепер ви теж можете скуштувати цей напій, приготований за класичним рецептом. Ви не пошкодуєте.
Кращий напій
Фруктова горілка підійде до будь-якого столу. З одного боку − це міцний напій. З іншого − він має яскравий аромат та легко п'ється. Її можна подавати до м'ясних чи рибних страв, легких десертів, салатів, тощо.
Велика палітра смаків дозволяє знаходити вдалі поєднання. Наприклад, до птиці краще підійде чорна смородина. А до жирної свинини − червоне яблуко. Виноградну горілку можна споживати разом із солодощами.
Хоча міцність напою сягає 40%, споживається він дуже легко. Фруктова горілка однаково сильно подобається і чоловікам, і жінкам. Її можна подавати як аперитив або дигестив.
Не забувайте про відповідальність
Будьте уважні та обережні, не споживайте міцних напоїв понад міру. Ніколи не сідайте за кермо після гучного застілля. Навіть якщо ви випили зовсім трішки.
Джерело - https://spirt-opt.site/category/vodka-pshenichnaja/