Жінки починають більш свідомо ставитися до свого здоров’я. Через таку тенденцію за останні декілька років УЗД молочної залози стало дуже популярним. Воно має багато переваг, що роблять його все більш важливим у діагностиці захворювань молочних залоз. Це безпечний неінвазивний і безболісний тест, який практично не має протипоказань. Запишіться на УЗД у Львові у клініці "Уросвіт", щоби обстежити органи. Спеціалісти турботливо поставляться до вас і детально розкажуть про особливості процедури та результати діагностики.
Що таке УЗД молочної залози?
Це обстеження молочних залоз за допомогою ультразвуку. УЗД можна зробити в будь-який час протягом менструального циклу, та найкраще – у першій половині (через кілька днів після початку менструації). Процедура абсолютно безболісна й швидка – займає близько 15 хвилин. Якщо вам цікаво, де на УЗД всіх органів ціни у Львові помірні, зверніться до клініки "Уросвіт". Вас якісно й фахово оглянуть, аби дослідити стан вашого здоров’я.
Внутрішні органи видно завдяки дії ультразвукових хвиль. Для тесту використовується інтенсивність, яка нешкідлива для людини. Хвилі виробляються пізоелектричним перетворювачем і скеровуються глибоко в частину тіла. Якщо хвилі зустрічають будь-яку перешкоду на своєму шляху (межа органу, розриви тканин, кальцинати, заповнені рідиною порожнини, бульбашки повітря, чужорідне тіло), вони відображаються. Решта хвиль проходять далі.
Відбиті ехо-хвилі підхоплюються тим самим датчиком. Потім отримана інформація обробляється апаратом і зображується на моніторі. Отримане зображення (у вигляді темних і світлих точок) покаже розташування органів і внутрішніх тканин. Його й оцінює лікар, який проводить обстеження.
Для чого потрібно робити УЗД молочної залози?
За допомогою УЗД лікар може точно оцінити структуру грудей, молочних проток (наприклад, якщо вони не розширені) та сполучної тканини. Йде перевірка на наявність будь-яких аномальних структур у грудях. Якщо спостерігається шишка (або сама пацієнтка це вже відчула), можна ретельно оцінити її природу. УЗД – найкращий метод для розрізнення твердого ураження (підозра на рак) чи кістозного (доброякісне ураження, заповнене рідиною).
Які показання до УЗД молочної залози?
-
Після 20 років рекомендується проводити самостійний огляд молочних залоз один раз на місяць (завжди в один день). І бажано, аби принаймні раз гінеколог провів контрольний огляд.
-
Після 30 років рекомендується раз на місяць робити самообстеження молочних залоз. Також, аби пальпацію грудей зробив гінеколог. Варто приходити на профілактичне УЗД молочної залози раз на рік. У пацієнток після 30 років залозиста тканина, яка в кінцевому підсумку виробляє молоко, має перевагу в грудях.
-
Після 40 років рекомендується щомісячне самообстеження молочних залоз, пальпація у лікаря кожні шість місяців, щороку УЗД молочної залози та мамографія кожні два роки.
Дотримуйтеся цих рекомендацій і проходьте профілактичні огляди, щоби вчасно виявити зміни у стані здоров’я. Бережіть себе!