Невропатолог (невролог) – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань центральної нервової системи та периферичних нервів. Він вивчає діяльність нервової системи, спостерігає реакції організму на конкретні подразники (наприклад, колінний рефлекс) і використовує результати візуалізаційних тестів. Звертайтеся до кваліфікованого спеціаліста з гарними відгуками, якщо вам потрібен https://inlor.com.ua/specialities/neurology/ невропатолог у Львові.
Коли варто звернутися до невропатолога: симптоми
Часом вас можуть турбувати головні болі чи різкий біль у спині, також може порушуватися сон – незалежно від віку й образу життя. У таких випадках варто звернутися до невропатолога. У медичному центрі «Інлор» https://inlor.com.ua/ вас приймуть досвідчені лікарі й потурбуються про стан вашого здоров’я.
Невролог займається діагностикою та лікуванням:
-
м'язової слабкості;
-
тремтіння м’язів;
-
сенсорних порушень;
-
проблем із руховою координацією;
-
шуму у вухах;
-
м'язової судоми;
-
запаморочення;
-
порушення балансу;
-
проблем із пам’яттю;
-
порушення сну;
-
непритомності тощо.
Головний біль може бути симптомам для понад пів сотні захворювань – і тільки досвідченому невропатологу вдасться встановити справжні причини. Найчастіше регулярний головний біль з’являється через:
-
затяжний невроз;
-
тривалий фоновий стрес;
-
різні гормональні порушення;
-
зміни в судинах;
-
підвищений рівень тривожності;
-
атеросклероз.
Як виглядає візит до невролога?
Під час першого візиту невролог проводить медичну бесіду та робить прості тести на фізіологічні рефлекси. Передусім – постукує по колінці молотком (так званий колінний рефлекс). Таким чином лікар перевіряє, чи правильно надходить нервовий імпульс пацієнта від рецептора через спинний мозок до м’яза. На додаток до цього тесту, невролог може також перевірити:
-
рефлекс біцепса чи трицепса м'яза руки;
-
рефлекс притягальних м'язів стегна;
-
плечово-променевий рефлекс;
-
рефлекс стрибків;
-
симптом Бабінскі;
-
рефлекс Россолімо.
Невролог часто вивчає спосіб ходьби, правильність мовлення, поверхневі відчуття. Також він може попросити, наприклад, торкнутися пальцем кінчика носа із заплющеними очима.
Неврологічні дослідження
Для більш точного діагнозу невролог може призначити такі обстеження:
-
Комп’ютерна томографія (КТ). Це дуже точне рентгенологічне дослідження, яке використовує рентгенівські промені. Найчастіше проводяться КТ голови та хребта, та насправді таким чином ви можете оглянути будь-яку частину тіла. Це дозволяє виявляти відхилення в роботі мозку, дегенеративні та неопластичні зміни;
-
Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Подібно до КТ, це один із найсучасніших методів діагностичної томографії з високою точністю. Його застосовують для того, щоб вивчити незначні патологічні зміни;
-
Електроенцефалографія (ЕЕГ). Завдяки їй можна дослідити біоелектричну активність мозку. Це обстеження дозволяє розпізнати ряд неврологічних захворювань, наприклад епілепсію, пухлину мозку, енцефаліт, безсоння.
Пам’ятайте, що самолікування може бути небезпечним, адже ви не знаєте корінь захворювання. Турбуйтеся про своє здоров’я та вчасно відвідуйте лікарів.