Виробники радіокерованих іграшок випускають безліч машин для дитячої та дорослої аудиторії. Деякі моделі обладнано досить потужними двигунами, мають високу ємність батарей, можуть розганятися до значної швидкості. Такі автомобілі шанувальники міні-перегонів використовують для виконання ефектних трюків, подолання різноманітних перешкод, пересування по багнюці, піску чи сніговим наметам. Розваги за участі машинок на радіокеруванні цікавлять не лише дітей, а й дорослих.

Як класифікують техніку професіонали

Велику вагу має візуальний вигляд машин для перегонів. На перший погляд, всі моделі схожі одна на одну. Але насправді вони мають специфічні особливості для професійних спортивних змагань, тому машинка на пульті може належати до категорії шосейних, гоночних чи позашляхових. Все радіокеровані автомобілі розподіляють на групи в залежності від функціоналу:

  • Short Course – машинки підкорюють складні маршрути з перешкодами, зовнішнім виглядом нагадують потужні гоночні вантажівки.

  • Drift/Racing – моделі, спеціально призначені для участі у професійних перегонах, демонструють видовищні трюки, здатні маневрувати на великій швидкості.

  • Monster – монстр-траки є улюбленими іграшками дітей, мають серйозний зовнішній вигляд, легко долають перешкоди різного типу.

  • Buggy – легкі, швидкі моделі з чітко вираженим спортивним екстер’єром. Відрізняються полегшеною конструкцією шасі, ефектно входять у круті віражі.

  • Truggy – машинки з відмінними показниками швидкості, здатні долати перешкоди на своєму шляху.

  • Stadium Truck – в цих моделях поєднано властивості гоночних болідів та монстр-траків, але машини мають вкорочену колісну базу.

  • Crawler – цікавий різновид авто, які можуть повзати по схилах, звивистих перешкодах. Пересуваються повільно, але впевнено.

Серед багатого розмаїття радіокерованих машин навіть складно одразу обрати найліпший варіант. Адже виробники не зупиняються на досягнутому, та пропонують цікаві колекційні моделі, шосейні авто, ралі, що з легкістю долають складні маршрути. Тож треба звернути уваги на технічні особливості техніки.

Як обрати найкращу модель

Гоночними машинами зазвичай керують пілоти з різним досвідом. Тому новачкам краще придбати модель, що одразу готова для заїзду. Такі автомобілі ще називають RTR – Ready to Run. Якщо користувач має певний досвід керування машинками, можна обрати варіант з додатковою комплектацією – PNP – Plug and Play або BND – Bind and Drive. Справжнім професіоналам у сфері перегонів підійде комплект KIT для RC-моделіста, що треба збирати власноруч.

Також при виборі слід враховувати наступні характеристики:

  • тип двигуна – електро або внутрішнього згорання;
  • привід – передній, задній, повнопривідна машина;
  • керування – джойстик, кермо, пульт іншої форми;
  • габаритні розміри – масштаб 1:8, 1:6 тощо;
  • час автономної роботи акумуляторної батареї.

Суттєвим є параметр швидкості, адже для всіх моделей він коливається, сягаючи 60-80 км на годину.

Гоночні машини для дорослих та дітей:

Модель Різновид Масштаб Швидкість, км/год Дальність радіо-керування, м Ціна, грн
Tyronno E18SC Brushed Шорт-корс 1:18 40 150 2800
Tanto E10XB Brushed Баггі 1:10 40 150 4700
DRIFT TC HI4123 Brushed Дрифт 1:10 40 150 5200
Bowie E10MTL Brushless на Монстр-трак 1:10 60 150 7000
E4JR BMW 320 Раллі 1:10 60 150 12500

Великий асортимент радіокерованої техніки дозволяє придбати машину для гонок будь-якої складності. Вартість авто суттєво коливається, є варіанти для користувачів із різними фінансовими можливостями.