Обов’язкове автомобільне страхування добре відоме нашим водіям. Його впроваджують для покриття збитків майну і здоров’ю постраждалих учасників ДТП. Якщо винний в аварії має поліс ОСЦПВ, то повертати збитки буде страхова компанія, а не він сам. Але матеріальну компенсацію отримають тільки потерпілі, свої втрати винуватець відшкодовуватиме сам. Цей вид страхування покриває збитки, що сталися виключно під час руху на дорозі. Якщо авто власника поліса отримало ушкодження, перебуваючи на стоянці, ніякої компенсації теж не передбачено. На скільки грошей можна розраховувати і як придбати поліс — про це у нашому матеріалі.
Виплати і штрафи
Законодавством встановлені ліміти на суму компенсації. Так, кожен потерпілий від страхової компанії може отримати максимально до 130 тис. грн за шкоду, заподіяну майну, та 260 тис. грн. — на лікування. Якщо судом призначено більші розміри, то повертати буде водій самостійно.
Щоб цьому запобігти, деякі солідні організації пропонують збільшити страхові ліміти до 500 тис. грн. До того ж слід враховувати, що така сума розрахована на рік. Це означає, що якщо водій за цей період двічі або навіть тричі потрапить у ДТП, загальну компенсацію постраждалим розділять на два або три випадки. Решту доведеться сплатити самотужки.
Згідно з чинним законодавством України, експлуатація транспортних засобів без полісу ОСЦПВ заборонена і карається штрафом у розмірі від 425 до 850 грн. Такий само штраф очікуватиме власників авто, у кого термін дії полісу прострочений. Доступно придбати автоцивілку на https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka. Діятиме вона виключно на території України. Для поїздки за кордон на власному авто необхідна буде так звана Зелена карта.
Як правило, договір ОСЦПВ укладається терміном на один рік. Але якщо водій використовує автомобіль декілька місяців на рік, можливий варіант підписання страхової угоди на півроку.
Ціна полісу
Базовий річний тариф встановлюється на законодавчому рівні, але до нього додають коригувальні коефіцієнти, пов’язані з такими факторами:
- місцем реєстрації власника автомобіля;
- типом транспортного засобу, об’ємом його двигуна;
- терміном дії поліса;
- сферою використання ТЗ;
- наявністю пільг (для учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, тощо);
- розміром франшизи (частина коштів, що власник полісу відшкодовує самостійно).
Зекономити можна, оформлюючи поліс онлайн. Солідні компанії пропонують знижку до 10% для такого формату. Крім того, обираючи варіанти страхування в спокійній обстановці, можна віддати перевагу найкращому з них у співвідношенні ціна-якість.
Додаткові бонуси до угоди
Деякі компанії пропонують своїм клієнтам приємні бонуси. Це може бути:
- безкоштовна евакуація з місця аварії;
- підвіз пального;
- допомога аварійного комісара.
Надійні компанії мають можливість прямого врегулювання страхових випадків. Тобто застрахована особа, будучи потерпілою стороною, зможе звернутися до своєї страхової за відшкодуванням збитків, а не до страхової винуватця ДТП.