Віртуальний сервер — це комп'ютер та різні серверні програми, які спільно використовуються кількома власниками веб-сайтів. Деякі постачальники інтернет-послуг пропонують послугу віртуального сервера замість або на додаток до віртуального хостингу.

Використовуючи ​віртуальний сервер​, компанія або приватна особа з веб-сайтом може не тільки мати власне доменне ім'я та IP-адреса, а й управляти своїми власними файловими каталогами, додавати облікові записи електронної пошти та призначати адреси, декілька доменних імен, які дозволяються в базовому доменному імені без участі провайдера, управляти власними журналами та аналізом статистики, а також підтримувати паролі. Однак користувачам такого комп’ютера не потрібно управляти апаратними аспектами роботи сервера та ефективно розподіляти витрати на дорогі лінійні підключення до Інтернету.

Як працюють віртуальні сервери?

Сервер віртуального хостингу усуває необхідність в окремому комп'ютері для кожного сервера. Віртуалізація залишається безпрограшною ситуацією для обох сторін. При використанні віртуального сервера продуктивність не знижується, навіть якщо він вимагає менших витрат.

Використовуючи технологію віртуальних машин, потужний сервер можна розділити на безліч віртуальних приватних серверів. Кожен сервер має свій власний розділ ресурсів, який дозволяє кожному користувачеві запускати свою власну операційну систему і додатки. Об'єм оперативної пам'яті та ресурсів надається відповідно до вимог клієнта, а також завжди доступні резервні копії, тому в разі відмови одного віртуального сервера можна використовувати інший.

Які переваги віртуалізації серверів?

Основна причина, по якій більшість людей починають використовувати віртуальні сервери, — це економія грошей. Завдяки віртуалізації з'являється менш дороге обладнання, за яке потрібно платити, та користувачам не потрібно витрачати гроші на управління обладнанням. Віртуальні сервери використовуються для безлічі додатків, від віддаленого доступу до файлів до веб-дизайну і розробки. Перехід на віртуалізацію може спростити такі завдання, як установка програмного забезпечення, оскільки багато постачальників програмного забезпечення попередньо встановлюють свої продукти на віртуальні машини.

Основні форми віртуального серверу

Щоб скористатися перевагами віртуальних серверів, вам необхідно з'ясувати поточне робоче навантаження і тип віртуалізації, який вам знадобиться.

Існує три основних форми віртуалізації:

● Віртуалізація операційної системи.

● апаратна емуляція.

● Паравіртуалізація.

Використання віртуалізації операційної системи означає, що існують автономні уявлення базової операційної системи, а апаратна емуляція дозволяє встановити кілька операційних систем на одному комп'ютері.