При підготовці тендерної пропозиції постачальники часто-густо допускають помилки, які можуть звести нанівець усі зусилля. У цій статті ми зібрали для вас найтиповіші помилки. Ознайомтеся з ними, щоб ніщо не перешкоджало успішній участі у закупівлях.
Помилка у ціні під час аукціону
Іноді постачальник від хвилювання або з якихось інших причин зазначає неправильну ціну під час аукціону. Тому слід відповідально та уважно ставитися до цього етапу участі у тендері. Краще заздалегідь прорахувати ціну, нижче якої ви не будете знижуватися.
До речі, на майданчику Zakupki.Prom.ua є безкоштовний тренажер аукціонів. Це симулятор реального аукціону, на якому можна спокійно потренуватися та розробити власну стратегію. Це ідеальний спосіб підготуватися до аукціону.
Помилки у тендерній документації
Запам’ятайте: при підготовці тендерної документації слід бути максимально уважним та допитливим. Все ж таки на кону контракт з державою та можливість отримати прибуток. Тому заради перемоги у тендері необхідно трошки попрацювати.
А щоб перемогти, слід як мінімум уникати таких розповсюджених помилок постачальників:
-
не надають саме ті документи, які вимагає замовник (або надають, однак не в повному обсязі);
-
оформляють документи не тією мовою, яку вимагає замовник;
-
вказують у тендерній пропозиції товар, який не відповідає технічним, якісним та кількісним характеристикам.
Помилки, пов’язані з банківською гарантією
Іноді постачальники недостатньо уважно читають вимоги замовника щодо банківської гарантії (розмір суми, строк дії тощо). Або погоджуються на типовій договір, який пропонує банк.
Щоб уникнути цих прикрих помилок, просто уважно ознайомтеся, що вимагає від вас замовник. Також варто ретельно прочитати договір з банком - якщо умови, прописані в ньому, відрізняються від умов, зазначених у документах до закупівлі, тоді вимагайте від банку внесення змін.
Помилки, пов’язані з електронним підписом
Коли постачальники підписують документи електронним підписом, то можуть припуститися наступних помилок:
-
накладають не той підпис (не той файл, або підпис, який належить іншій особі);
-
накладають електронну печатку замість електронного підпису;
-
не підписують кожен документ окремо, коли цього вимагає замовник.
Помилки з розумінням строків подачі тендерної пропозиції
Якщо “Прийом пропозиції” закінчується 10 грудня 00:00, то завантажити документи у систему (тобто подати тендерну пропозицію) можна до 23:59 9 грудня, а не 23:59 10 грудня. Іноді та практиці трапляються й такі досадні ситуації, тому будьте уважними.
З цієї статті ви дізналися типові помилки при роботі з публічними закупівлями Прозоро. Бажаємо успішних тендерів!