Чому питну воду слід фільтрувати, хоча її якість відповідає чинним стандартам? Для цього є кілька причин. Для води з крану слід вибрати відповідний тип фільтра.

Чому варто купити фільтр для води?

Для здоров'я

Вода — найважливіша їжа. Організму потрібно два літри на день, а в спекотні дні навіть більше. Це має важливе значення в процесі обміну речовин і транспорту поживних речовин. Фільтр для питної води допоможе зменшити забруднення та додасть користі. Шкідливі речовини навіть у невеликій кількості не втрачають своїх властивостей у питній воді. Нітрати, важкі метали, мідь, гормони, миш’як, пестициди та гербіциди — шкодять здоров’ю навіть у невеликих кількостях. Чим менше забруднень у питній воді, тим краще.

Для безпеки

Першим важливим етапом очищення питної води є підготовка її до водопроводу. За винятком того, що очищена вода потім проходить довгий шлях, часто із застарілою системою труб і резервуарів, перш ніж потрапити в крани. Хтозна, які речовини він збирає по дорозі. У старих трубах може міститися свинець та азбест, не можна виключати бактеріальне забруднення. Саме домашня станція очистки води може допомогти.

Смак

Чиста вода не тільки корисна для здоров’я, але й смакує краще. Тонкий аромат чаю або кави найкраще підкреслює чиста вода. Фільтр питної води збереже усі корисні речовини та смак. Смак їжі також буде краще зберігатися під час приготування.

Екологія

Виготовлення пляшок з мінеральною водою, включаючи їх транспортування на великі відстані, створює велике навантаження на навколишнє середовище. Тому фільтр води для будинку є проекологічною дією.

Економія

Встановивши фільтр під мийку, у будь-який час можна отримати чисту та смачну питну воду. У сім'ї з чотирьох осіб річний рахунок за воду в пляшках, безумовно, становив би понад достатньо великих коштів.

Крім того, вода, очищена від вапняного нальоту, продовжує життя побутових приладів, таких як кавоварка, пароварка, чайник, праска.

Види фільтрів для води

Перш ніж купувати та встановлювати фільтри для води, слід ознайомитися з його фізико-хімічними та бактеріологічними властивостями. Той факт, що з крана стікає «чиста» вода, ще нічого не говорить про її чистоту. Потрібно лише знати, що кожна система фільтрації води має не тільки переваги, але й конкретні недоліки.

Система зі зворотним осмосом

У цьому пристрої електрична помпа чи водяний тиск штовхає воду через мембрану, яка проникна лише в одному напрямку. Через мембрану проходять лише молекули води. З іншого боку, зберігаються найменші органічні та неорганічні забруднювачі, такі як нітрати, фосфати, важкі метали та мінеральні речовини. Виробляється вода найвищої чистоти. Під час встановлення або заміни фільтра слід дотримуватися найвищих стандартів гігієни, щоб ненавмисно не забруднити систему.

Однак у цього рішення є й недоліки.  Щоб чутлива мембрана не блокувалась, її потрібно промити великою кількістю води. Наприклад, щоб отримати 1 літр відфільтрованої води, потрібно злити 3 літри питної води. Результат — більші рахунки за воду та електроенергію. Мембрана чутлива до забруднення, оскільки в ній збирається суспензія — тому її потрібно ретельно промивати. Крім того, тривале споживання лише такої надчистої води виснажує організм мінералами, що призводить до їх дефіциту. Щоб цього уникнути, слід також встановити мінералізатор під раковину. Очищена вода, протікаючи через нього, насичується мікроелементами.

Вугільні фільтри

Фільтри з активованим вугіллям є одними з найбільш економічних варіантів очищення води. Таким чином видаляються органічні речовини (перегній, водорості, гриби), концентровані хімічні речовини (хлор, галогеноформи, фториди), а також пестициди та гербіциди.

Вугільні фільтри покращують смак, запах і колір води. До їх переваг також можна віднести легку установку під раковину та легку заміну фільтра.

Недоліки: Коли фільтр повністю завантажений, речовини, що містяться у фільтрі, можуть знову потрапити у воду. Вуглець також є чудовим середовищем для розмноження мікроорганізмів. З цієї причини вугільні фільтри часто містять бактерицидне срібло, яке з часом вимивається. Якщо пристрій не використовується тривалий час або якщо в резервуарі є вода, існує ризик розмноження бактерій у воді.