Кукурудза - вимоглива до складу грунту зернова культура. Вона не любить кислий грунт, погано росте на збіднених землях. Без застосування добрив в таких умовах не вдасться отримати хороший урожай. Коли і чим підживити кукурудзу для зростання, як доглядати за культурою - читайте в цій статті. А придбати добрива для кукурудзи ви можете в інтернет-магазині lnzweb.com вже зараз!

Навіщо потрібні підгодівлі

Тим, хто вперше зайнявся вирощуванням цієї культури на дачі, варто більше дізнатися про агротехнічні прийоми, терміни та способи застосування добрив для кукурудзи, які пропонує інтернет-магазин lnzweb.com. Протягом всього періоду вегетації і до збору врожаю рослині потрібна підтримка і рясне харчування, тому необхідно регулярно вносити мінерали і органіку навесні, влітку і восени. Кількість підгодівлі і вибір добрив залежать від якості ґрунту на ділянці, сорту кукурудзи і кліматичних особливостей. У різних регіонах обсяги і терміни внесення підгодівлі розрізняються.

Які поживні елементи потрібні культурі?

  • Одним з важливих елементів живлення кукурудзи є азот. Найбільше потреба в ньому виникає на етапі формування репродуктивних органів. При дефіциті азоту зростання стебел зупиняється, і кукурудза жовтіє.
  • Фосфор потрібен на етапі формування кореневої системи і цвітіння. Його дефіцит уповільнює розвиток кукурудзи.
  • Цинк необхідний, щоб підвищити стійкість рослини до температурних перепадів. Брак цього елемента проявляється відсутністю зав'язей і жовтими смугами на листках.
  • Калій відповідає за розподіл води. Недолік калію стане причиною вилягання культури і скручування верхівок.
  • Бор і мідь стимулюють вироблення аскорбінової кислоти і цукрів. Без зазначених елементів листя покриваються плямами, а цукристість зерна знижується.
  • Марганець і магній суттєво впливають на обсяг врожаю.

Зразкові дати внесення добрив можна знайти в календарі агронома, але в кожному разі потрібно коригувати терміни з урахуванням сорту і призначення культури (на зерно або на силос).

Кращим строком для використання мінеральної поживи кукурудзи вважають осінь. Саме на цей сезон випадають основні роботи на ділянці. Є думка, що осіння обробка грунту не позначиться на врожаї. Однак досвідчені аграрії знають, що врожайність після правильно вдобреного по осені грунту зростає в кілька разів. Осінні добрива вносять з середини жовтня, поки не прийшли нічні заморозки.