Здавалося б, щоб одружитися з іноземцем, потрібно пройти цілу низку процедур. Ну, нічого не може бути більше неправильним. Формальності, пов’язані з укладанням такого шлюбу, мало чим відрізняються від стандартних вимог щодо весілля громадян України.
Кількість шлюбів, у яких громадянин іншої країни бажає одружитися з громадянином України, постійно зростає не лише у нас, а й у всьому світі. Завдяки відкритим кордонам та легкості подорожей по всьому світу, ми все частіше і частіше вирішуємо зареєструвати шлюб з іноземцем в Україні ЮСТ груп та змінити місце проживання не лише через зміну роботи, навчання, а й через просту цікавість пізнавати світ. Буває, що ми пізнаємо не тільки країну та культуру, але й людину, з якою хочемо одружитися.
Коли йдеться про шлюб з громадянином України, слід зазначити, що, на думку законодавців, шлюб з іноземцем не дає громадянам права на постійне проживання, а лише на тимчасове проживання або дозвіл на роботу.
Вимоги, яким повинен відповідати громадянин іншої країни, щоб мати можливість одружитися з громадянином України
Зосередившись на місцевих умовах, основною вимогою, яку повинен відповідати іноземець, є пред’явлення свідоцтва про правоздатність до шлюбу в РАГСі , тобто документа, що свідчить про те, що іноземець не перебуває у шлюбі. На жаль, наразі деякі країни не видають такого сертифіката. Отже, громадянин - іноземець, який проживає в Україні, повинен звернутися до консульства чи посольства своєї країни, щоб отримати два документи: довідку про те, що документ про сімейний стан не видаватиметься, та заяву про те, що він не перебуває у шлюбі. Ця декларація складається консулом і засвідчується підписом майбутнього подружжя.
Заява робиться під присягою у присутності консула, а неправдива заява підлягає кримінальній відповідальності. З цими документами ми звертаємось до присяжного перекладача, щоб перекласти цю заяву та свідоцтво про народження, першу сторінку паспорта або рішення про розлучення, якщо були попередні шлюби.
Якщо майбутня дружина чи чоловік перебувають в Україні, такий вид декларації подається українському нотаріусу та надсилається до іншої країни разом із свідоцтвом про народження та ксерокопією першої сторінки паспорта. Вже засвідчивши переклади, ми подаємо заяву до суду, до Цивільного департаменту у разі зміни місця проживання, щоб призначити дату слухання судом (очікування слухання близько 2-6 місяців). Того ж дня суд виносить рішення про звільнення від подання свідоцтва про сімейний стан. Через 21 день ми звертаємося до суду для прийняття законно законного рішення суду, з яким ми йдемо до РАГСу, щоб одружитися.