Соціальні мережі не просто частина ринку реклами - це одна з найбільш впливових його галузей, де іноді можна розкрутити свій проект нітрохи не гірше, ніж будь-якими іншими способами. Той, хто забезпечує правильну роботу реклами на таких гігантах як Фейсбук або Інстаграм - фахівець з реклами в соціальних мережах, дуже важливий співробітник в будь-якому великому відділі маркетингу і обов'язкова посада для підприємства з невеликими доходами.
Що таке SMM?
SMM (social media marketing) - це сфера рекламної діяльності, яка відповідає за просування чогось в соціальних мережах. Реалії сьогоднішнього інтернету такі, що соцмережі перетворилися в найбільш перспективну площадку для реклами. Для всіх така реклама несе суцільні плюси: рекламодавці задоволені відносною дешевизною, користувачі - зручністю (реклама органічно вписується в споживаний ними контент і не дратує, навіть часто корисна), а маркетологи активно користуються такою широкою "пісочницею" для реалізації своїх проектів.
Саме тому мережевих маркетологів стає все більше, так як попит на професію стрімко зростає - такий фахівець потрібен кожному бізнесу, особливо на початкових етапах.
Обов'язки SMM-менеджера
Головний обов'язок такого спеціаліста (для якого його зазвичай спочатку і наймають) - це створення позитивного іміджу про продукт/послугу/компанію в цілому в соцмережах. Це необхідно для того, щоб залучити нову аудиторію. У соцмережах дуже висока щільність трафіку, а увага користувачів сконцентрована на перегляді стрічки або ролику/посту улюбленого блогера (своєрідного авторитету і лідера думок).
Вторинна мета - інформування. Необхідне для тієї частини аудиторії, яка вже зацікавилась пропозицією і потребує триггера для покупки або інших вигідних рекламодавцю дій. Основне заняття смм маркетолога - ведення сторінки в соціальних мережах, зворотній зв'язок з користувачами і реклама за допомогою інших ресурсів.
Більш конкретні завдання SMM-менеджера:
-
Постійне нарощування аудиторії і утримання вже наявної. Клієнт є для вас клієнтом тільки до тих пір, поки він зацікавлений в продукті. Якщо йому дуже необхідно те, що ви пропонуєте, інтерес не стихне, але таких випадків далеко не більшість. Для більшої частини аудиторії потрібно постійно нагадувати про себе - контентом, привабливими заходами (конкурси, розіграші і т.д.), а також свіжою, актуальною інформацією.
-
Зв'язки з громадськістю. У маркетинговому відділі саме сммщик займається зв'язком з клієнтами. У це завдання входить як відповідь на питання/претензії, ініційовані клієнтом, так і самостійний пошук висловлювань про компанію. На практиці друге означає моніторинг інтернет-простору на тему відгуків про діяльність компанії.
-
Збір аналітичних даних. Також SMM-маркетолог повинен займатися збором даних по аудиторії. Це дуже важливий аспект роботи цього спеціаліста - завдяки такій інформації складається актуальна думка керівництва про склад аудиторії, її настрої, інтереси та вподобання.
Діяльність SMM спеціаліста може вестися як в одній, основний соцмережі - зазвичай це Фейсбук або Інстаграм, так і в безлічі різних. Другий варіант можна зустріти все частіше, тому що чим більше у підприємства майданчиків поширення інформації, тим ефективніша реклама.
SMM-маркетолог - це фахівець, без якого вам не обійтися. Знайти такого професіонала ви можете на в компанії https://bestmarketing.com.ua/ua/. Тут працюють тільки майстри своєї справи з великим досвідом і широкими можливостями.