Чому клієнт має сам складати бриф, а не заповнювати той, що надсилає агентство. Чому вам, як клієнту, вигідніше написати свій бриф – розкажемо на простих прикладах.
Що таке бриф?
Вікіпедія дає стримане пояснення, що креативний бриф – це документ, який складається для розробки рекламної кампанії.
Існують такі види брифів:
- Бриф-анкета
- Архітектурний бриф
- Медіа-бриф
- Креативний бриф
- Експертний бриф
Та бриф – це ваша дорожна мапа на шляху до успішної реалізації проекту. Щоб креативне агентство могло знайти єдине правильне маркетингове рішення, бриф має нагадувати детальну анкету про продукт, містити стратегічне підґрунтя та спиратися на дослідження.
Головні умови ефективного брифу
МЕСЕДЖ (ДЛЯ ЧОГО)
Недостатньо: просто написати «наш продукт виблискує краще за конкурента і ми хочемо, щоб всі про це дізналися».
Достатньо: мати SWOT аналіз продукту та дослідження по конкурентам. Повідомити креативне агентство, що говорять ЦА конкуренти і чим ваше позиціонування відрізняється.
Ефективно: зрозуміти та передати агентству почуття вашої ЦА від меседжу (УТП). Які споживацькі емоції викличе, який досвід отримають покупці, що відкладеться у голові після вашої реклами.
ЦА (ДЛЯ КОГО)
Недостатньо: вказати вік 25-60 років, середній рівень достатку та поділ 50/50 по гендеру.
Достатньо: виділити ядро, активну частину покупців. Надати дослідження різних груп ЦА або попросити, щоб креативне агентство провело такі дослідження в рамках задачі.
Ефективно: Персоналізувати ЦА, як героя своєї історії. Описати звички в повсякденному житті, проблеми, споживацький досвід на кожному етапі – від покупки до повторного замовлення.
СТРАТЕГІЯ (ЯК)
Недостатньо: надіслати брендбук та приклади попередніх кампаній.
Достатньо: Розказати про загальну стратегію, яку креативне агентство має продовжити або змінити. Пояснити чому, спираючись на внутрішні дослідження.
Ефективно: Детально описати результат РК. Як має змінитися поведінка ЦА, які стереотипи руйнуються, а які створюються.
Бриф від Бога
Якщо креативне агентство професійно підходить до задачі, то обов’язково попросить додаткову інформацію, щоб перевести бриф зі статусу «недостатньо» в статус «достатньо» або й «ефективно». Проте сам власник або маркетолог продукту першим зацікавлений у ефективності реклами та витрачених на неї коштів.
Складайте брифи «від Бога» та отримуйте крутий креатив, який приносить гроші.