Від якості ґрунту залежить не тільки урожайність в конкретному місці. Якщо в ньому є небезпечні речовини, це може позначитися на безпеці ґрунтових вод, виявляється загальний негативний вплив на екологічну ситуацію. Тож, аналіз ґрунту визначає співвідношення хімічних елементів і вміст шкідливих речовин. Дослідження ґрунту дозволяє підвищити родючість, оскільки можна збалансувати корисні елементи.

Для визначення якості ґрунту існують спеціальні аналізи, які проводяться в рамках лабораторії або самостійно за допомогою тестів, які можна придбати в інтернет-магазині «NanoMarket», де представлені різноманітні засоби для перевірки ґрунту. Важливо правильно взяти проби землі й швидко зробити аналіз. Виділяють наступні спеціальні види перевірок:

1.     Гранулометричний аналіз. Визначає тип ґрунту, склад глини й піску. Він проводиться для сільськогосподарських, інженерних і будівельних цілей.

2.     Агрохімічний склад. Визначає рівень родючості.

3.     Мікробіологічний. Дозволяє визначити, чи є зараження патогенами.

4.     Хімічний. Встановлює вміст основних речовин, важких металів й нафтопродуктів. В результаті визначається, наскільки ґрунт насичений поживними елементами й чи потребує додаткових добрив.

Перевірка ґрунту необхідна в першу чергу тим людям, які планують придбання нової ділянки для особистого користування чи сільськогосподарського бізнесу. Шкідливі фактори впливають на ґрунтові води, можуть негативно впливати на воду в колодязі чи свердловині. Вони дають загальний негативний вплив на здоров’я. В особливих випадках тривале перебування на такій території призводить до розвитку серйозних захворювань в хронічній формі.

Також експертиза потрібна при зміні цільового призначення ділянки, в рамках інженерно-вишукувальних робіт. Хімічний аналіз ґрунту виявляє точні показники хімічних елементів, дозволяє віднести землю до певної категорії. Виявляються біологічні фактори, деякі з яких доводиться усувати, перш ніж земля буде передана в користування.

Несприятливий стан землі призводить до поганих наслідків, як для стану здоров’я людей, так і для екології в цілому. Особливу небезпеку становлять токсини та отруйні речовини. В такому випадку особливо небезпечно займатися сільськогосподарською діяльністю. Серед негативних факторів, що провокують забруднення ґрунту, виділяють наступні:

  • хімічні відходи;
  • добрива для сільськогосподарських робіт;
  • завантажені автомагістралі поряд з ділянкою;
  • побутові звалища.

Щоб визначити рівень забруднення ґрунту, рекомендується провести ретельне дослідження на максимальну кількість параметрів. Тільки в цьому випадку можна точно визначити причину, виявити негативні фактори, які впливають на ґрунт. Тому так важливо мати якісні матеріали для аналізу, які дозволять зробити дослідження ґрунту на хімічний склад, і на наявність патогенних елементів.

Якщо існують проблеми з цвітінням і формуванням плодів на ділянці, важливо провести аналіз якості. Він визначить, які елементи в надлишку, а яких недостатньо для отримання якісного урожаю. На основі перевірки застосовуються ефективні заходи, які не потребують серйозних витрат.