Як поводитися на співбесіді, щоб вами зацікавилися? Це залежить, перш за все, від типу роботи і претендованої посади. Можна показати себе скромною, невпевненою, безамбіціозною людиною. Саме вам віддадуть низькооплачувану посаду з некомфортними умовами праці, а можливо навіть запросять попрацювати безкоштовно! Якщо це вам потрібно, то дана стаття навряд чи буде цікава для вас. Якщо бажаєте отримати хорошу роботу в Польщі для жінок тоді прочитайте статтю.
Якщо ви хочете зарекомендувати себе як впевненого, відповідального, думаючого фахівця і отримати роботу в Польщі без посередників, вам знадобляться деякі поради. Психологічна сторона питання співбесіди не менш важлива, ніж ваше резюме. Тому правильно впливаючи на підсвідомість людини, яка проводить співбесіди, ви підвищите свої шанси серед ваших конкурентів і зможете краще відчувати себе під час розмови.
1. Закриваючи за собою двері, не повертайтеся в сторону, протилежну вашому напрямку. Наприклад, коли ви заходите в приміщення, дивіться на сидячого в ньому людину, не обертаючись на 180 градусів для зачинення дверей, а відведіть руку злегка назад і потягніть ручку. Зворотна поведінка нагадує поведінку школяра в кабінеті директора.
2. Якщо вам не запропонують рукостискання, тоді не протягуйте руки самі. Рукостискання символізує задоволення від зустрічі. Змушуючи людини вітатися з вами за руку, ви примушуєте висловлювати нещирі почуття.
3. Якщо вам запропонують присісти, сідайте на середину стільця, природно випрямивши спину і прямо тримаючи голову. Якщо ви перебуваєте в стоячому положенні ні в якому разі не схрещуйте руки, ідеальний варіант – розслаблені руки знаходяться вздовж тіла. Не відводьте їх назад, не схрещуйте, не тримайте в замку! Якщо у вас є сумка, однією рукою можна вільно підтримувати її, не напружуючи інші м'язи.
4. Якщо ви хочете піднести нову ідею, можете допомогти собі «шпилястим жестом рук» (долоні дивляться вгору, пальці стикаються один з одним). Він висловлює впевненість в своїх словах.
5. Не приймайте оборонних поз, можете злегка нахилитися в бік співрозмовника для підтвердження готовності до роботи, але не більше. Не порушуйте особистий простір людини.
6. Говорячи неправду, ви обов'язково зробите невербальні жести (прикривання рота рукою, чухання кінчика носа, відкидання назад, насуплені брови, стислі куточки губ), що характеризують брехню, і вас «розкусять» на рівні підсвідомості. Якщо вам є що приховувати або ви не хочете говорити на певні теми, придумайте нейтральну відповідь, яка не буде брехнею.
7. Намагайтеся підтверджувати свої відповіді жестами, які символізують щирість (відкриті долоні, помірний темп мови, контакт очей).
8. Не посміхайтеся весь час. Занадто відриті зуби висловлюють скоріше ворожість, ніж зворотне. Висловлюйте зацікавленість в посаді, але не «перегинайте» від передчуття майбутніх перспектив.
Всі ці жести властиві кожній людині і кожен на рівні підсвідомості відчуває їх значення.