Більшість з нас бояться бджіл, тому що вони жалять. Однак, всупереч зовнішньому вигляду, жало може надавати благотворний вплив на здоров'я багатьох людей. Як це можливо? Дізнайтеся секрети апітерапії.

Апітерапія - що це?

У лікування бджолиною отрутою з'являється все більше прихильників. Початок лікування бджолиною отрутою відноситься до часу Карла Великого, який за допомогою бджіл вилікувався від подагри (гострого запалення навколо стопи, викликаного накопиченням великої кількості сечової кислоти). У 1897 році російський лікар створив роботу під назвою «Бджолина отрута-лікарський засіб».

Лікування бджолиною отрутою проводиться в США, Європі та багатьох країнах Південної Америки та Азії. Бджолина отрута містить мелітин, це білкова речовина, яка викликає розчинення еритроцитів і спазми смугастих і гладких м'язів. Крім того, бджолина отрута містить ферменти - фосфоліпазу А і гіалуронідазу. Перший є антагоністом токсинів, які секретують стафілококи. Другий збільшує проникність кровоносних судин.

На думку експертів, бджолина отрута є сильним антибіотиком. Пацієнт який лікував артирит бджолами в Лічниці с. Похмурських відмічає зниження артеріального тиску  після курсу лікування. Бджолина отрута поглинає вільні елементи, які з'являються під впливом радіоактивного випромінювання. Під час терапії бджола повинна жалити зовнішню поверхню стегна або руки. Після укусу отрута поширюється в кровотік, а потім діє по всьому організму.

Апітерапія - це метод лікування людей, які страждають від захворювань:

  • Артрит.
  • Ревматизм.
  • Невроз.
  • Гіпертонія. Лікування бджолиною отрутою викликає зниження артеріального тиску. Це тому, що отрута містить гістамін, який розширює капілярні кровоносні судини.
  • Невралгія. Хороші результати при лікуванні пацієнтів із запаленням сідничного нерва. Кілька ін'єкцій зменшують біль.
  • Шкірні захворювання. Бджолина отрута використовує народну медицину для лікування наривів і ран, які важко вилікувати.

Бджолина отрута, яка також має назву апитоксин, вважається найдорожчим продуктом бджільництва. В даний час отруту отримують найчастіше з використанням стимулятора. Бджоли, отримавши електричний імпульс, рефлексивно випускають отруту, яку потім збирають. Електричні імпульси не завдають шкоди бджолам, а процес збору отрути не знижує виробництво меду та інших продуктів бджільництва. Отрута збирається з бджолиних сімей, як правило, навесні і восени з інтервалом в 3-4 тижні.