Будь-яку складну задачу можливо розв'язати, якщо розділити її на складові. Цей добре відомий вченим принцип можна застосувати у всіх сферах, в тому числі пошуку роботи. Як радять фахівці на сайті work.eva.ua, щоб знайти роботу своєї мрії, потрібно в першу чергу зрозуміти, які професійні області вам дійсно цікаві. Розібратися в цьому допоможуть наступні питання: як змінити ситуацію пошуку роботи з користю для себе, як використовувати накопичений досвід, чим насправді вам подобається займатися?

Розібравшись з важливими напрямками, складіть список компаній, в яких ви бачите себе в майбутньому. Дізнайтеся докладніше про їхню роботу, подивіться сторінки в соціальних мережах. Після цього можна адаптувати резюме під вимоги роботодавця.

Вивчайте вакансії, які відповідають вашим критеріям. Ставтеся уважно до всього, що робите в процесі пошуку роботи. Забудьте про масові розсилання одного і того ж резюме. Завжди готуйте окреме резюме під кожну цікаву вам вакансію та робіть супровідний лист. Роботодавцю важливо бачити в вас не просто гарного фахівця, а людину, яка підійде саме йому.

Використовуйте сучасні технології, щоб більше дізнатися про потенційного роботодавця. Не соромтеся писати коментарі на сторінках в соціальних мережах компаній, де хочете працювати. Головне - залишайтеся ввічливими та завжди дотримуйтесь правил ділового етикету.

Досліджуйте свої сильні сторони. Роботодавець цінує тих співробітників, які точно знають, яку користь зможуть принести. Коли вам подзвонять з пропозицією пройти співбесіду, ви повинні бути готові лаконічно, але переконливо розповісти про те, чому підходите конкретній компанії. Про це краще подумати заздалегідь.

Керуйтеся принципом «чим більше людей знає про те, яка робота вам потрібна, тим краще». Розповідайте друзям та знайомим про роботу мрії. Не соромтеся спілкуватися на цю тему з людьми, які далекі від обраної вами сфери. Пам'ятайте про теорію шести рукостискань: між вами та потрібною роботою всього п'ять чоловік, і ви ніколи не знаєте, хто з ваших друзів знає того самого роботодавця.

Вивчіть основи ділового листування та складання текстів. Уміння правильно вибудовувати комунікацію та презентувати свої кращі якості знадобиться вам на всіх етапах працевлаштування, починаючи з спілкування зі знайомими, закінчуючи моментом, коли вам запропонують вийти на бажану посаду.

І найголовніше - не бійтеся відмов. Не дозволяйте їм негативно впливати на вашу самооцінку або ставати перешкодою на шляху.