Цифрові слухові апарати випускаються в п'яти основних стилях і класифікуються в залежності від того, де вони знаходяться за вухом або у вусі. Навесні 2018 роки було опитано понад 122 000 учасників Consumer Reports щодо досвіду користування слуховими апаратами. Більшість (71%) повідомили, що найкращі слухові апарати були міні-завушні.
Міні-завушний слуховий апарат (mBTE)
Цей тип має різні назви, включаючи приймач в каналі (RIC), приймач у вусі (RITE), приймач слухового апарату (RITA) і технологію приймача каналу (CRT). Тут приймач (динамік, який посилає звуки у внутрішнє вухо) знаходиться всередині слухового проходу. Він кріпиться до вуха за допомогою тонкого дроту і виготовленої на замовлення вушної вкладки (шматок м'якого матеріалу, який щільно прилягає до вуха, і направляє звук у вухо) або стандартної вушної вкладки купольного типу.
Плюси: зручні, ледь помітні. Запобігає відчуття оклюзії (особливо при використанні відкритого вушного вкладиша, що доцільно, якщо ви чуєте добре на низьких частотах). Великі версії легко вставити.
Мінуси: накопичення сірки і вологи може обмежити термін служби ресивера. Не допускає значного посилення, особливо на низьких частотах.
Традиційний завушний слуховий апарат (BTE)
У цій групі допоміжних засобів, в яку іноді входять слухові апарати RITA, всі електронні компоненти знаходяться в пластиковому корпусі, розташованому за вухом. Звук надсилається у вухо через трубку, яка з'єднує корпус з приймачем і спеціальну вкладку у вушному каналі.
Плюси: пропонує гнучкі функції і значне посилення низьких і високих частот, що робить його придатним для людей з серйозною втратою слуху. У великих за розміром традиційних моделях органи управління прості у використанні, кілька режимів прослуховування легко вибираються і використовуються. Виготовлений на замовлення вкладиш може бути легко очищений. Вміщує великі батареї для більшої потужності. Зворотній зв'язок зустрічається рідко через щільне прилягання.
Мінуси: помітні, деякі нестандартної форми (непомітної форми немає). Вразливий до поту і скупчення сірки, але трубки і вкладки легко чистяться. Вкладиш повинен щільно прилягати і заповнювати весь вушний канал, що може викликати відчуття закупореного вуха.
Внутрішньовушний слуховий апарат повністю в каналі (CIC)
Плюси: занурений у вушний канал і щільно прилягає до вуха. Мінімальний зворотний зв'язок при використанні з телефоном. Оскільки він знаходиться в каналі, його практично не видно. Менш чутливий до шуму вітру.
Мінуси: занадто маленький, щоб включати спрямований мікрофон (який знижує фоновий шум, сприймає звук в певному напрямку), але часто має деяку спрямовану чутливість.Може бути відчуття щільно закритого вуха, якщо слуховий апарат не вентилюється. Вразливий до накопичення сірки і вологи. Він може вміщати тільки невелику батарею, тому термін її служби відносно короткий та її складно вставити і вилучити зі слухового апарату. Такий слуховий апарат може бути складним у використанні й регулюванні.
Внутрішньовушний слуховий апарат в каналі (ITC)
Плюси: ледь помітні, менше відчуття скутості, тому що він знаходиться глибоко в каналі. Великі моделі можуть включати спрямовані мікрофони.
Мінуси:багато людей відчувають дискомфорт у вусі,як і з внутрішньовушними моделями повністю в каналі. Ці моделі чутливі до вологи, а приймач схильний до засмічення вушною сіркою. Батарея досить маленька, тому термін служби батареї відносно короткий. Може бути складно впоратися і відрегулювати.
Традиційний внутрішньовушний слуховий апарат (ITE)
Всі електронні компоненти включені в корпус, який розташовується в раковині зовнішнього вуха.
Плюси: більше місця для таких функцій, як телефонна котушка, спрямований мікрофон і бездротова потокова передача. Менше відчуття закладеності вуха при наявності вентиляції. Легко одягати.
Мінуси: Деякі люди вважають, що пристрої ITE більш помітні. Динамік може бути не такий потужний, як у слухових апаратів BTE, тому що ITE менші за розміром.
Вартість слухових апаратів залежить від набору додаткових функцій та виробника.
Діагностика слуху: https://sluh.ws/category/obsledovanija/