Із-за недостатньої компетентності комунальних служб з приходом холодної пори в будинках людей доволі довго тримається прохолода. Люди стають жертвами обставин і не хочуть більше залежати від цього. Тому з кожним роком у людей прокидається цікавість щодо теплої підлоги. Але тут з’являється багато запитань з вибором і встановленням такої конструкції. Спробуємо в цьому розібратися.

Чи варто встановлювати теплу підлогу?

Перед ти як перейти до наступного кроку і почати вибрати теплу підлогу для встановлення необхідно чітко розуміти навіщо вона потрібна і в яких випадках її варто встановлювати. Холод, проблеми з опаленням, постійна сирість, прагнення до комфорту та незалежності — цього вже достатньо для того, щоб віддати перевагу саме теплій підлозі. Чесно кажучи, особливих рекомендацій щодо того, чи варто встановлювати теплу підлогу немає. Але є випадки де її не варто монтувати.

Де не варто?

Є місця в яких не треба встановлювати систему теплої підлоги. Не тому що це порушує закон чи права, а тому що необхідності просто немає, це зайва витрата грошей та часу. Такі місця як: спальня, комірчина, та другий поверх.

  • Спальня. Доведено, що для кращого сну і засипання людині треба кімната з прохолодною температурою. Тому якщо спальня предназначена виключно для сну і люди не проводять там багато часу, то встановлення теплої підлоги в цій кімнаті не обов'язкове. Але це не є правило, бувають різні ситуації в житті.
  • Комірчина. Прогрів кімнати де зберігається одяг і інші, нечасто необхідні речі не дуже добра ідея. Це просто зайва витрата грошей.
  • Другий поверх. В деяких приватних будинках існує декілька поверхів. Кожний з них призначений для проживання. Але теплу підлогу потребує тільки перший поверх. Саме він прогріває повітря, піднімаючи його до другого поверху. Таким чином можна зекономити багато коштів і при цьому мати два теплих поверхи.

Які типи теплої підлоги існують?

Після того, як з’явилося бажання встановити теплу підлогу людина стає перед вибором, яку саме конструкцію обрати. Існує декілька основних типів, це: водяний та електричний. Ці типи відрізняються не тільки способом встановлення, але й способом нагріву підлоги.

Водяний тип теплої підлоги

Водяний тип нагріває приміщення за допомогою води. Для того, щоб це реалізувати монтуються стяжки з труб і приєднуються в одну систему. Після по ній пускається гаряча вода. За рахунок цього нагрівається бетон і віддає тепло на поверхню. Для багатоповерхівок він не підійде, так як законом заборонено під’єднання такої системи в центральну систему опалення. Це порушить якість обігріву інших квартир, внаслідок тиску. Та і для багатоповерхівок така система буде більш затратною, як при встановленні так і при обслуговуванні. Даний тип буде більш властивий для приватних будинків і буде більш економним варіантом, ніж електричний тип.

Електричний тип теплої підлоги. Такий тип підлоги буде підтримувати тепло за допомогою електрики. Цей спосіб також ділиться на підвиди, за допомогою яких саме елементів буде проведене встановлення. Основні з них це кабельний тип електричної підлоги і плівковий. Такий тип монтується під підлогу і підключається до електроенергії. Тепло швидко розповсюджується вздовж всій площі монтованої області. Температуру можна регулювати, а монтування не трудомістке і відбувається швидше.

Плюси теплої підлоги

  • Енергоефективність краща за звичайне опалення. Витративши менше енергії можна нагріти більшу площу.
  • Рівномірний обігрів. На відміну від теплої підлоги батареї не можуть забезпечити рівномірний нагрів і часто залишають великі ділянки кімнати без тепла.
  • Естетичний вигляд. Без батарей кімнати виглядають набагато гарніше.
  • Робить прибирання більш комфортним. Часто батареї збирають на собі пил і не дають прибрати кімнату якісно. При відсутності батарей таких ці проблеми зникнуть.
  • Економність. Даний спосіб являється більш економним ніж батареї за рахунок правильного перерозподілу тепла.
  • Незалежність. Не потрібно чекати поки увімкнуть опалення чи терпіти перебої з постачанням.
  • Комфорт. При необхідності можна власноруч керувати температурою, що робить атмосферу в домі максимально комфортною.

Мінуси теплої підлоги

  • Неможливість моментального нагріву. Чесно кажучи, це не вважається вагомим мінусом, через те що в цьому немає потреби для більшості людей.
  • Потужність залежить від площі. Досягти більшої потужності з тією ж площею покриття досить важко.
  • Залежність від електроенергії і в випадку її відсутності опалення не буде. Але за рахунок своєї інерційності тепло буде триматися ще довгий час після відключення.

Скільки коштує тепла підлога?

Для того щоб приблизно дізнатися скільки коштує тепла підлога необхідно враховувати вартість самих матеріалів, регулятора температури, роботу по монтажу на налаштуванню. Ціни дуже різні і все залежить від виробника деталей та досвіду майстрів. Для прикладу, за укладку електричного типу підлоги вартість за 1 кв метр починається від 200 грн і доходить до 500 грн, в залежності кабель був обраний одножильний чи кабель на дві жили. Ціни на мати (плівки) починаються від 780 грн за квадратний метр. Вартість терморегулятора стартує від 250 грн. Робота майстрів від 20 до 100 грн за встановлення 1 кв. метру. Додатково потрібно враховувати різні матеріали, які необхідні в роботі.

Чи підходить тепла підлога замість опалення?

Цілком підходить. При правильному розрахунку, тепла підлога може повністю замінити опалення. Такий варіант являється найбільш комфортним, незалежним, регульованим і економним, ніж стандартне опалення.

Монтаж теплої підлоги в Києві може бути чудовим рішенням для того, щоб не тільки принести тепло у власний дім, але й зекономити достатньо велику кількість грошей та часу. Тепла підлога, хоч і має незначні мінусі, але являється перспективною альтернативою застарілим методам опалення.