Як зберегти зір? Саме це питання є чи не найактуальнійшим у 21 сторіччі: безперервне використання гаджетів навіть у наймолодшому віці призводить до серйозних проблем з цим органом чуття у майбутньому. То як можна цьому завадити?
Погіршення зору: причини та їх усунення
Існує декілька причин,через які якість зору може знижуватись:
1. Відсутність роботи м'язів очних яблук, коли постійна концентрація на сторінках книжки чи екрані гаджета призводить до того, що м'язи, які керують хрусталиком, стають слабкими і в'ялими.
Щоб запобігти цьому, важливо тренувати м'язи очних яблук, регулярно виконуючи спеціальні вправи, де найкориснішою є концентрування погляду то на ближніх, то на дальніх предметах.
2. Старіння сітчатки, коли з віком руйнується особливий пігмент, з якого вона складається.
Ця проблема вирішується споживаннями продуктів з вітаміном А у достатній кількості (молоко, морква, яйця, риба).
3. Порушення кровообігу, при якому найбільше страждає саме сітчатка- надчутливий орган, проблеми з яким призводять до страшних наслідків.
Клініка зору в Хмельницькому рекомендує регулярно проходити обстеження у офтальмолога для перевірки очного дна.
4. Сухість очей- ще одна причина, чому погіршується зір, адже коли очі сухі, то чіткість втрачається.
Для того, щоб очі завжди залишались вологими, достатньо використовувати спеціальні краплі, які по своєму складу наближені до сліз.
Розмитість зору і вирішення данної проблеми
Для того, щоб визначити чому розмитий зір зненацька починає супроводжувати людину, важливо звернути увагу на дві категорії причин, які викликають цей дискомфорт у очах.
До фізичної відносять:
- стрес;
- підвищення цукру в організмі;
- діабет;
- зниження чи підчищення артеріального тиску.
У цих випадках зір приходить в норму самотужки після того, як здоров'я людини стабілізується, тому особливих рекомендацій у цій категорії немає.
Що стосується причин розмитості зору, які зв'язані із захворюваннями очей, то вони включають:
- помутніння хрусталика, що призводить до катаракти;
- бактеріальний чи вірусний коньюктивіт;
- запалення рогівки.
Якщо зір став розмитим через ці причини, тільки візит до офтальмолога може вирішити пробему.
Почервоніння очей і як його позбавитись
Причина червоних очей може бути різноманітною, починаючи потраплянням в них хімікатів і закінчуючи використанням лінз, а також різними захворюваннями, на приклад, склеритом.
У цих випадках варто застосовувати спеціальні краплі, які відновлюють колір очного яблука. Якщо ж очі почервоніли без видимої причини і залишаються такими на протязі тривалого часу, то потрібно звернутися до лікаря.