Утеплити будинок нескладно, але потрібно знати, з чим насамперед боротися, де знаходяться основні винуватці тепловтрат. Вони є завжди, навіть при найретельнішому дотриманні будівельних нормативів (природно, якщо ваша дача не була спочатку утеплена при будівництві).

Якщо в будинку є піч, електричні обігрівачі або навіть підведено центральне опалення, то при великих тепловтратах виходить, що опалюється в основному вулиця. Практично будь-який обігрів виявляється вкрай неефективним.

Втрати тепла відбуваються за наступними напрямками та в такій пропорції: стіни - 40%, покрівля - 20%, вікна - 15%, підлога та вентиляція - по 10%. Вентиляцію, втім, легко регулювати для «зимового режиму»: у вентиляційних решітках передбачений движок, що дозволяє зменшити отвори.

Інший негативний момент впливу холоду - разом з ним в будинок прийде і вогкість, яка псує не тільки меблі, а й фасад і саму конструкцію будівлі.

На дачі холодно: що робити?

Утеплюємо стіни та покрівлю

Зовнішнє утеплення дачі - стін і покрівлі - найважливіший захід. Зауважте - тільки зовнішнє утеплення. Внутрішнє нічого не дасть, а ось гірше зробить: в будинку буде сиро, оскільки весь конденсат піде не назовні, а саме всередину.

Кращі зовнішні утеплювачі - це пінопласт і мінеральна вата. Якщо говорити про пінопласт, то під штукатурку краще використовувати фасадний пінопласт, а під вініловий або металевий сайдинг (а також під цеглу) можна звичайний пінопласт, краще найбільш товстий.

Мінеральна вата буває двох різних типів: для стін і для підлоги. Відповідно, потрібно використовувати її правильно. На будь-який з цих утеплювачів кріпиться спочатку Гідропароізоляція, і тільки потім - оздоблення фасаду.

Процедура утеплення дачного будинку зводиться до того, що знімається те оздоблення, яке було (наприклад, сайдинг), кріпиться утеплювач з гідропароізоляції, та оздоблювальний матеріал повертається на місце. Якщо зовнішнього облицювання не було, тоді його потрібно встановити. Покрівля утеплюється так само, як і стіни.

Добре б ще при будівництві будинку передбачити такі моменти: наявність веранди і коридору - тамбура (вони ізолюють будинок від вулиці, вхідні двері будуть відкриватися з вулиці не відразу в житлове приміщення) і правильне розташування основних вхідних дверей.

Вхідні двері краще не орієнтувати в напрямку наявних вітрів, а також на північну сторону. Тепло з дому буде видувати в буквальному сенсі слова. Але буває, що двері вже не можна перенести. Тоді ізолюйте її хоча б вхідним тамбуром, якщо веранда не передбачена. Ну, а в тамбурі двері розташуйте в іншому напрямку. Це нескладно добудувати, але так ви уникнете досить великі втрати тепла.

Двері. Наявні в будинку двері утепліть, наклеївши спеціальний стрічковий утеплювач за периметром.

Вікна. Для збереження тепла непогано б встановити пластикові вікна. Але і дерев'яні нескладно утеплити. Ізолюйте їх силіконовим герметиком, додатково утепліть мішочком- «ковбаскою» з красивої тканини, наповнивши ватою і проклавши уздовж підвіконня.

Кути будинку. При будівництві, наприклад каркасних будинків, кути - це містки холоду. Якщо в кутах не здійснено лабіринтові ущільнення, то додатково їх утеплити можна вбудованими кутовий меблями, розташувавши їх з боку вітрів.

Підлога. Повинна бути зроблена за правилами - подвійні, з чорновою підлогою, утеплювачем (краще мінеральною ватою) і гідроізоляцією. Утеплити потрібно килимами в два шари.

Внутрішнім утеплювачем можуть служити килими на стінах. Також можна набити на стіну пластину з тканої овечої вовни (таку зазвичай продають в рулонах, вона служить для виготовлення пледів).

Підвищення ефективності печі

Для більшої ефективності обігріва дерев'яної печі її краще обштукатурити шамотом. Піч буде охолоджуватися повільно. Якщо піч має плиту, то можна всю нішу з поверхнею тимчасово закласти цеглою (без розчину, просто вручну). Ці цеглини будуть додатково набирати, а потім віддавати тепло.

Переходьте на офіційний сайт агенції нерухомості «Вісон» https://vison.com.ua де вам допоможуть обійти всі «гострі кути» при купівлі нерухомості.