Водне плесо на землі займають три чверті всієї поверхні планети. Здавалося б, - це нескінченний ресурс і він ніколи не вичерпається. Але вченими проведені дослідження, які показали, що через 30 років запаси прісної води скоротяться вдвічі. Таке скорочення викликане глобальним зростанням промисловості і сільського господарства за останні 60 років. Наприклад, сільськогосподарський комплекс є основним споживачем - 85% прісної води. Крім того, з приростом населення, будівництва міст, мегаполісів і розвитком промислового сектора, за останнє сторіччя споживання прісної води для побутових і промислових потреб виросло в кілька разів. Зі скороченням запасів водних ресурсів паралельно існує ще одна чимало важлива проблема - використану воду без попереднього очищення заборонено скидати у водойми!
Дійсно, ми повсякденно використовуємо воду в побуті, в технологіях різних виробництв, але мало хто замислюється про те, що ж відбувається з нею після використання. Можна уявити, що станеться з нашою планетою в найближчі півстоліття, якщо брудні стоки безпосередньо будуть потрапляти у водойми! А ми знаємо, що чиста вода необхідна всім живим організмам в тій же мірі, що і чисте повітря.
Щоб не допустити екологічної катастрофи, потрібні очисні споруди будівництво, компанія Экбит володіємо достатнім потенціалом і технічними ресурсами для вирішення проблем з очищення забруднених стоків. За багато років роботи в цій галузі вони реалізували більше 150 успішних проектів, що дозволяє підходити до проблеми комплексно і вирішувати її з позитивним результатом.
Перш ніж повернути використану воду у водойми, її необхідно очистити. Для цього стоки по трубним комунікацій направляються на очисні комплекси і, пройшовши кілька етапів очищення і знезараження, вода повертається у водойми.
Очищення стоків - це складний процес, при якому руйнуються і видаляються шкідливі речовини. Якщо розглядати стоки як сировину, а очищену воду як готовий продукт, то очищення можна порівняти з виробництвом.
Вода після очищення, як і будь-яка готова продукція, повинна відповідати певним показникам і нормам, які регламентують ступінь придатності для подальшого використання. Для здійснення такого процесу, проектуються і споруджують очисні споруди - це складний інженерно-технологічний комплекс, що забезпечує очищення забрудненої води до нормативного рівня з метою запобігання шкідливого впливу на екологію після спуску у водойми.
Існують кілька методів очищення, вибір яких визначається складом і кількістю стоків. Сучасні очисні споруди відрізняються технологічним обладнанням від тих, що були розроблені і побудовані 50 років тому. Наприклад, застосування компанією обладнання з стійких до корозії полімерних матеріалів, увеличелось терміни експлуатації в три рази. А власні розробки в області високоефективного технологічного обладнання та їх складових забезпечили компактність комплексів вцілому.