Картинки по запросу як зберегти зір після 50 роківЗа даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 82% людей, які страждають сліпотою, входять до вікової групи "50 років і старше".Головний лікар вінницької офтальмологічної клініки Малютіна Інна Сергіївна розповіла порталу Новини Вінниці, як зберегти ясний погляд, незважаючи на вік, і чого може коштувати неуважність до здоров'я очей.

Ворога потрібно знати в обличчя

З природою не посперечаєшся — після періоду біологічної продуктивності процеси в організмі протікають по-іншому, біохімічний склад крові змінюється, дегенеративні зміни зачіпають всі системи органів, і зорова — не виняток.

Найпоширеніші» вікові " захворювання очей — це:

-          пресбіопія,

-          катаракта,

-          глаукома і патологічні зміни сітківки.

Кожне з них небезпечно і вимагає серйозного лікування.

Хто знаходиться за крок від небезпеки

В основній групі ризику знаходяться люди передпенсійного та пенсійного віку, які вже мають проблеми зі здоров'ям. Патології серцево-судинної системи, неврологічні розлади, цукровий діабет та інші ендокринні порушення — все це може стати причиною порушень роботи зорової системи.

Має місце і генетична схильність — деякі захворювання обумовлені індивідуальними особливостями будови ока, а ми їх, як правило, успадковуємо від батьків.

Як спосіб життя впливає на зір

Ті, хто вже 20 років не їсть жирного і солодкого, починає ранок зі склянки води і пробіжки в парку, а вихідні проводить з дітьми в басейні... все одно не можуть бути впевнені у відсутності прихованих проблем із зоровою системою.

А якщо людина має шкідливі звички зразок вживання алкоголю або куріння, виснажує себе жорсткими дієтами або навіть просто нехтує захисту очей від сонця, — тут і говорити нема чого, швидше за все, відхилення вже є і діагностика необхідна.

Багато людей бояться піти до лікаря навіть на первинну консультацію. Одні побоюються самих діагностичних процедур, Інші-того, що за діагностикою піде довге і важке лікування.